reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premierowe odcinki programu „Niedziela z..." w TVP Kultura

dodano: 2021-01-22 21:28
autor: Jan Borejko | źródło: TVP Kultura

Niedziela z TVP Kultura 360px.jpg TVP Kultura zaprasza w niedzielne popołudnia na premierowe odcinki programu „Niedziela z…”. W najbliższych tygodniach bohaterami będą: musical „Metro”, Kalina Jędrusik oraz  Jerzy Gruza.

TVP Kultura
Niedziela z TVP Kultura zrzut ekranowy 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Niedziela z… musicalem Metro" - 31 stycznia, godz. 17:15

Spektakl w reżyserii Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza, wystawiony 30 stycznia w 1991 roku na scenie teatru Dramatycznego w Warszawie, to legenda - musical nie schodzi z afisza od 30 lat. Jest jak do tej pory jedynym polskim musicalem wystawionym na Broadwayu. O tym jak zmienił się spektakl w ciągu trzech dekad i na czym polega fenomen „Metra” porozmawiają Katarzyna Sanocka oraz zaproszeni do studia goście - choreograf, aktor, scenarzysta i reżyser Janusz Józefowicz, kompozytor Janusz Stokłosa oraz aktorzy Alicja Borkowska, Beata  i Jakub Józefowicz. 

Po programie, o godz. 18:05, zapraszamy na drugą część koncertu z okazji 1000 przedstawienia musicalu – „METRO X 1000” z udziałem artystów, którzy zasłynęli dzięki spektaklowi, m.in. z Edytą Górniak, Michałem Milowiczem i Katarzyną Skrzynecką, a o godz. 19:15 na odcinek programu „Szlakiem Kolberga”, w którym Katarzyna Groniec, która zadebiutowała w musicalu, spotka się ze śpiewaczkami ze wsi Dobrowoda, by nauczyć się śpiewać wielogłosowe pieśni w lokalnym dialekcie.

„Niedziela z... tajemniczą dziewczyną" - 7 lutego, godz. 17:15

Kobieta obdarzona niezwykłym talentem, charyzmą i hipnotyzującym spojrzeniem. „Bo we mnie jest seks” - tłumaczyła swoją niezwykłą popularność. Bohaterką jednego z premierowym odcinków programu będzie urodzona 5 lutego 1930 roku, tajemnicza dziewczyna z legendarnego Kabaretu Starszych Panów - Kalina Jędrusik. Aktorkę, jedną z najbardziej kontrowersyjnych dam PRL-u wraz z Katarzyną Sanocką wspominać będą: aktorzy Magdalena Zawadzka, Anna Mierzwa i Damian Damięcki, poetka Dorota Koman oraz pisarz, reżyser, dramaturg i autor książki „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata” - Remigiusz Grzela. Po rozmowie w studiu: o godz. 18:05 film dokumentalny Jana Sosińskiego, bogaty w zachowane materiały archiwalne - „Kalina”, o godz. 19:10 audycja muzyczna Magdy Umer przedstawiająca dorobek artystyczny Kaliny Jędrusik.

„Niedziela z... twórczością Jerzego Gruzy" - 14 lutego, godz. 17:15

Reżyser, scenarzysta, aktor i pisarz Jerzy Gruza był jednym z pionierów telewizji. Jego seriale - „Wojna domowa” i „Czterdziestolatek” podbiły serca polskiej publiczności,  a pięć jego spektakli, między innymi „Rewizor" Mikołaja Gogola i „Mieszczanin szlachcicem" Moliera, znalazło się na liście stu najlepszych przedstawień w historii Teatru Telewizji. TVP Kultura wraz z gośćmi programu - dziennikarką Marią Szabłowską, krytykiem filmowym i teatralnym Łukaszem Maciejewskim oraz aktorami - Magdaleną Zawadzką, Joanna Kurkowską i Krzysztofem Janczarem, kilka dni przed pierwszą rocznicą śmierci artysty, przypomni jego drogę artystyczną. Goście zastanowią się w czym tkwił jego fenomen jako twórcy telewizyjnego oraz dlaczego uważał siebie za obserwatora z natury.

Po programie godz. 18:05 zapraszamy na kultową komedię Jerzego Gruzy „Dzięcioł” z Wiesławem Gołasem w roli głównej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...