reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Android TV: kodek AV1 nowym standardem Google

dodano: 2021-01-19 15:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Google/XDA/Googlewatchblog/AOmedia.org

Kodek AV1 Alliance for Open Media Google Android TV Smart TV 360px.jpg Według aktualnych doniesień medialnych nowy standard Android TV Google będzie używał kodeka AV1. Prawdopodobnie zostanie wdrożony już w kwietniu. Firma Google ogłosiła, że ​​kodek AV1 będzie przyszłym standardem transmisji dla Android TV i dlatego wymaga obsługi tego standardu na wszystkich urządzeniach z Android TV.

Alliance for Open Media
Kodek AV1 Alliance for Open Media Google Android TV Smart TV 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak poinformowali programiści XDA, wszystkie nowe urządzenia powinny obsługiwać kodek już w kwietniu tego roku. Google jeszcze oficjalnie nie potwierdził tego planu, ale plotki na ten temat krążą od kilku miesięcy.

Kodek AV1 został opracowany przez Alliance for Open Media.
Ponieważ nie ma żadnych opłat licencyjnych to standard transmisji jest ogólnie dostępny. To dość sprytne posunięcie Google. Wpływ korporacyjnego giganta jakim jest Goggle może zapewnić szybkie rozpowszechnienie nowego standardu w telewizorach Smart TV, spekuluje na blogu Googlewatchblog.

Mówi się, że zaletą kodeka AV1 jest to, że treści mogą być przesyłane w streamingu bardzo wydajnie i przy niewielkiej utracie jakości. Jednak technologia ta nie jest jeszcze powszechnie stosowana. Sony używa obecnie wideo AV1 w swoich nowych modelach telewizorów z 2021 roku. Aplikacja Netflix obsługuje teraz również kodek AV1, ale tylko dla wybranych tytułów.

Według najnowszych doniesień medialnych każde nowe urządzenie z Android TV, które ma wejść na rynek po 31 marca i korzysta z Androida 10 lub Android 11, powinno obsługiwać kodek AV1. W przeciwnym razie Google może zrezygnować z certyfikacji, po wdrożeniu tych planów w życie. Producenci telewizorów i innych urządzeń mają zagwozdkę, bo programiści muszą się bardziej postarać - wszystko sprawdzić i przetestować, a terminy gonią.

Założony w 2015 r. Alliance for Open Media (AOMedia) został utworzony w celu zdefiniowania i rozwinięcia technologii medialnych w celu zaspokojenia zapotrzebowania rynku na otwarty standard kompresji i dostarczania wideo przez Internet. Członkami założycielami na poziomie zarządu są Amazon, Apple, Arm, Cisco, Facebook, Google, Intel, Microsoft, Mozilla, Netflix, NVIDIA, Samsung Electronics i TencentKodek wideo AV1 firmy AOMedia typu open source, wolny od opłat licencyjnych, jest znaczącym kamieniem milowym w zakresie możliwości dostarczania formatu wideo nowej generacji, który jest interoperacyjny, otwarty, zoptymalizowany pod kątem dostarczania przez Internet i skalowalny do dowolnego nowoczesnego urządzenia o dowolnej przepustowości. Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat SIWG lub członkostwa, skontaktuj się z AOMedia lub odwiedź www.aomedia.org . 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Software News


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...