reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Usługi chmurowe Netii zasilane zieloną energią

dodano: 2021-01-25 06:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Netia nie ma jak w sieci Od poniedziałku, 1 lutego br. kluczowe obiekty data center Netii (grupa Cyfrowy Polsat) i usługi chmurowe z linii NetiaNext będą zasilane zieloną energią. W budowanym w Jawczycach data center ekologiczne będzie również zasilanie awaryjne.

Netia schody wzrost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Netia zawarła z Innogy Polska umowę, która gwarantuje dostawę zielonej energii poprzez wybrane trakty zasilające obiekty data center w Warszawie i Krakowie. Generowana przez lądowe farmy wiatrowe zielona energia od Innogy będzie zasilać wybrane usługi Netia data center oraz usługi chmurowe z linii NetiaNext, takie jak Serwery Dedykowane, Netia Compute (infrastruktura IT w chmurze oraz DRaaS) oraz Netia Data Protection (backup) (więcej tutaj).  

Jak informuje operator, Netia ma w planach zapewnienie zasilania energią odnawialną również najnowszego data center w Jawczycach pod Warszawą. Obiekt, który ma być oddany do użytku w ciągu najbliższych kilku miesięcy, będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu w Polsce (więcej tutaj).

Jak czytamy w komunikacie, o trosce Netii w zakresie zapewnienie niezawodnych i ekologicznych źródeł zasilania świadczy m.in. już dostarczone i zainstalowane zasilanie awaryjne złożone w głównej mierze z dwóch DRUPS HITEC PowerPRo2700 o mocy 2000 kW każdy. W przeciwieństwie do zwykłych (statycznych) zasilaczy awaryjnych (UPS-ów) DRUPS-y (Diesel Rotary UPS) nie wykorzystują baterii, lecz magazynują energię kinetyczną w masie wirującej. Takie rozwiązanie zmniejsza potrzeby obsługi układu oraz jest bardzo przyjazne środowisku. Nie ma bowiem potrzeby utylizacji baterii, ich częstych przeglądów i pomiarów. DRUPS charakteryzuje również m.in. dłuższy czas życia i wysoka niezawodność.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...