reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

8K Association zwiększa wymagania dla telewizorów 8K

dodano: 2021-01-25 13:46 | aktualizacja: 2021-01-25 20:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: 8K Association/Samsung

8k Association Stowarzyszenie 8K Association (8KA), działające na rzecz promocji i rozwoju ekosystemu 8K, przedstawiło zaktualizowaną specyfikację wydajności dla programu 8K Association Certified. Użytkownicy, którzy chcą cieszyć się najwyższą możliwą rozdzielczością obrazu, skorzystają dzięki nowym, rozszerzonym wymaganiom w zakresie wydajności i dźwięku, które mają zastosowanie do telewizorów 8K wprowadzanych na rynek w tym roku.

8K Association 8KA certyfikat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od debiutu pierwszego modelu telewizora Samsung QLED 8K minęły już 3 lata.
Zaprezentowany w 2018 roku model Q900R zapoczątkował nową erę, oferując nieosiągalną wcześniej jakość obrazu na dużych ekranach. Kolejne generacje telewizorów potwierdziły, że rynek 8K stale rośnie i coraz więcej widzów chce korzystać z zalet tej niesamowitej rozdzielczości. Samsung stale rozwija możliwości modeli 8K, bazując na coraz doskonalszej technologii oraz sztucznej inteligencji.

Efektem tych działań jest zaprezentowany podczas targów CES 2021 Neo QLED.
Źródłem światła jest tu zaprojektowana przez firmę Samsung Quantum Mini LED, która ma zaledwie 1/40 wysokości konwencjonalnej diody LED. Zamiast soczewki do rozpraszania światła i zestawu do mocowania diody, Quantum Mini LED ma niewiarygodnie cienkie mikrowarstwy wypełnione wieloma diodami. W połączeniu z technologią Quantum Matrix, możliwe jest bardzo precyzyjne sterowanie gęsto rozmieszczonymi diodami, co zapobiega efektowi rozmazania (blooming). Tym samym widzowie mogą cieszyć się jeszcze wyższą jakością obrazu.

Nowe wymogi 8K Association

Dotychczasowe wymogi dotyczące rozdzielczości, jasności, koloru i standardów łączności, które zapewniają efektywność działania telewizorów z dużym ekranem zostały rozszerzone. Obecnie, aby uzyskać certyfikację 8K Association Certified telewizory będą musiały obsługiwać większą liczbę standardów dekodowania wideo, co zwiększy dostępność treści streamingowych 8K. Dzięki zaktualizowanym wymaganiom telewizory 8K zapewnią dostęp do zaawansowanych, wielowymiarowych formatów dźwięku przestrzennego, gwarantując widzom prawdziwie wciągające wrażenia podczas korzystania z kina domowego.

- W tym specyficznym  czasie, kiedy wspólne oglądanie filmów w kinie nie jest możliwe, telewizor z dużym ekranem i bardzo wysoką rozdzielczością 8K stanowi alternatywę, z której można skorzystać bez wychodzenia z domu.  – mówi Dan Schinasi, Director of Product Planning w firmie Samsung Electronics America.

- Dzięki wsparciu organizacji 8K Association w promowaniu standardów obejmujących jakość dźwięku i obrazu oraz standardów interfejsu, spodziewamy się, że jeszcze więcej użytkowników wybierze telewizory 8K. Mamy nadzieję, że w tym roku treści 8K, staną się bardziej powszechne, oferując niezrównane wrażenia, pozwalające jeszcze bardziej poczuć się niczym na sali kinowej.


Oprócz zaktualizowanego standardu wydajności 8K Association dla telewizorów, organizacja kładzie nacisk na promocję rozwoju ekosystemu 8K, koncentrując się na edukacji twórców treści wideo w zakresie korzyści płynących z realizacji, produkcji i dystrybucji wideo w rozdzielczości 8K. 

Powstałe zaledwie 2 lata temu stowarzyszenie 8K Association znacznie rozwinęło się i obecnie zrzesza szerokie grono firm, których działalność wpływa na rozwój ekosystemu 8K. Od twórców treści 8K i dostawców technologii, którzy umożliwiają tworzenie tych treści, po producentów półprzewodników, wytwórców paneli i największych światowych producentów telewizorów. Firmy członkowskie należące do 8K Association są liderami w tworzeniu i dostarczaniu niezwykłych treści wizualnych – od chwili uchwycenia obrazu w obiektywie po jego wyświetlenie na ekranie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały 8K


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...