reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zakończono testy nowego satelity Express 80

dodano: 2021-01-26 11:38
autor: Jan Borejko | źródło: obob.tv/parabola.cz/RSCC

express 80 am22 proton 80E 360px.jpg Wszystkie testy techniczne zostały zakończone na nowym rosyjskim satelicie telekomunikacyjnym Express 80, który jest już zaparkowany na swojej docelowej pozycji orbitalnej 80°E. Satelita Express 80 jest gotowy do rozpoczęcia komercyjnej eksploatacji.

Roscosmos
Proton rakieta Bajkonur rosyjski Express 80 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informacje o przeprowadzonych testach pojawiły się na kanale YouTube „Telekanal Razvitie”. Ewentualna komercyjna eksploatacja satelity Express 80 od końca stycznia do początku lutego odpowiada wcześniejszym informacjom RSCC.

Satelita Express 80 wyposażony jest w 38 transponderów zapewniających transmisję w pasmach C, Ku i L. Satelita został wyniesiony na orbitę latem ubiegłego roku przez rosyjską rakietę Proton M wraz z innym satelitą Express 103.

Nie wiadomo jeszcze, czy satelita Express 80 pokryje wiązką teren Europy Środkowej. Operator satelitarny RSCC nie opublikował jeszcze mapek wiązek obu satelitów.

Na ten rok planowane są 3 starty rakiety Proton M, w tym start dwóch rosyjskich satelitów Express AMU3 (planowana pozycja 96,5°E) i Express AM7 (planowana pozycja 145°E).
 

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...