reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał TVP Dokument HD w ofercie IPTV Orange TV

dodano: 2021-01-29 06:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dokument We wtorek, 26 stycznia br. oferta IPTV Orange TV powiększyła się o kanał TVP Dokument HD. Stacja Telewizji Polskiej dostępna jest dla abonentów na pozycji numer 466, w pakiecie Optymalnym.

TVP
TVP Dokument


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał TVP Dokument HD rozpoczął nadawanie 19 listopada 2020 roku. W ramówce tej stacji Telewizji Polskiej widzowie znajdą reportaże oraz seriale i filmy dokumentalne w takich tematykach, jak przyroda, nauka, podróże, kultura, historia czy biografie (więcej tutaj). Jak informuje nadawca, misją kanału jest próba ukazania świata takim, jakim jest, a poruszana w nim tematyka skupia się na kwestiach ważnych dla każdego człowieka.

- TVP Dokument stara się przyciągać widzów, którzy szukają prawdziwych emocji, wiedzy oraz produkcji z najwyższej dokumentalnej półki. Pierwsze miesiące nadawania i dużo pozytywnych opinii, które do nas napływają pokazują, że było i jest zapotrzebowanie na kanał z ambitnymi treściami dokumentalnymi. Tym bardziej cieszy mnie, że od dzisiaj jest on dostępny również dla abonentów Orange!

- mówi Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument.

- TVP Dokument to ważna pozycja w portfolio programowym Telewizji Polskiej, która od chwili startu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widzów. Tym bardziej cieszymy się, że kanał który powinien być dostępnym w każdym polskim domu sukcesywnie rozszerza swoją dystrybucję. Orange to ważny partner Telewizji Polskiej, gdyż oferta TVP dociera zarówno do widzów na terenach wiejskich jak również w miastach, zarówno drogą satelitarną jak i z wykorzystaniem łącz światłowodowych

- mówi Marcin Klepacki, dyrektor Biura Dystrybucji TVP.


Ambasadorem TVP Dokument jest m.in. Barbara Włodarczyk, nagradzana dziennikarka i reportażystka, która od lat przybliża widzom TVP różne zakątki krajów Europy Wschodniej i życie ich mieszkańców. W specjalnym wtorkowym paśmie (o godzinie 21:10) prezentuje widzom TVP Dokument produkcje na temat procesów społecznych i zjawisk politycznych we współczesnym świecie. - Widz TVP Dokument znajdzie w programie stacji wiele znakomitych, utytułowanych filmów oraz serii dokumentalnych - zarówno polskich, jak i zagranicznych, w tym produkcje BBC. Telewizja Polska, jako największy producent i koproducent filmów dokumentalnych w naszym kraju, oferuje na antenie TVP Dokument zarówno premierowe obrazy, jak i również dostęp do bogatych zbiorów archiwalnych. W ramach pasma rekonstrukcji cyfrowej TVP (od poniedziałku do piątku po godzinie 22:00) pokazywane są niezwykłe materiały dokumentalne, przypominane są także klasyczne telenowele dokumentalne wyprodukowane przez publicznego nadawcę. Zróżnicowana oferta TVP Dokument opiera się na serialach i filmach dokumentalnych, poruszających tematy społeczne, historyczne, naukowe, polityczne i kulturowe - informuje TVP.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie oferta platformy satelitarnej Orange TV powiększyła się o takie kanały jak TVP Kultura HD (więcej tutaj), TVP Polonia HD (więcej tutaj), Polsat Seriale HD, TV Okazje (więcej tutaj), Biznes24 HD (więcej tutaj), TVR, Nuta.tv i Top Kids Jr/Junior Music, natomiast oferta IPTV Orange TV powiększyła się o takie stacje jak TVS HD, TV Regio HD, Polsat Rodzina HD, Polsat Games HD (więcej tutaj), TVP Polonia HD, Polsat Seriale HD, TV Okazje, Biznes24 HD, TVR HD, NTL Radomsko HD, Adventure HD, Power TV HD, Nuta.tv HD, Top Kids HD, Top Kids Jr HD/Junior Music HD, Discovery Life HD i Gametoon HD. Ponadto kanały TVS HD (więcej tutaj), BBC First HD, Comedy Central HD i Paramount Channel HD zmieniły swoje pozycje na liście (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...