reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Egipt: miejsce pełne tajemnic” w National Geographic

dodano: 2021-01-14 15:05
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: National Geographic

National Geographic Egipt pełen tajemnic dokument 360px.jpg Lutowe premiery w kanałach National Geographic to przede wszystkim historie o człowieku - gatunku głodnym zarówno kosmicznych podbojów, co ukazuje produkcja „Łazik Perseverance: z misją na Marsa”, jak i naukowych podróży w czasie, o czym opowiada seria „Egipt: miejsce pełne tajemnic”

National Geographic
National Geographic Mars łazik dokument 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Premierowe „Narkowojny” oraz cykl specjalny „Korea Północna” pokażą, do czego może doprowadzić niezaspokojony apetyt na władzę. Zdarza się też, że na przekór normom społecznym poszukujemy sposobu na życie z dala od postępującej cywilizacji. Taką decyzję podjęli bohaterowie nowej serii „Alaska: następne pokolenie”. Natomiast o tym, co tracimy na własnych oczach, opowiada w drugim sezonie „Projektu Photo Ark” znakomity fotograf, Joel Sartore, który zdecydował się uwieczniać zagrożone wyginięciem gatunki na zdjęciach, by zachęcać ludzi do troski o zwierzęta i ich siedliska.  

W czwartek, 18 lutego 2021 r. ma nastąpić lądowanie łazika planetarnego Perseverance na Marsie.
Celem misji NASA jest zbadanie krateru Jezero i sprawdzenie, czy na Czerwonej Planecie będzie mógł w przyszłości zamieszkać człowiek. O kulisach tej niezwykłej misji zaledwie 3 dni później opowie na antenie National Geographic dwugodzinna produkcja dokumentalna „Łazik Perseverance: z misją na Marsa” (premiera w niedzielę 21 lutego o godz. 21:00).

Równie fascynujące wyzwanie stoi przed archeologami, którzy nieustannie rywalizują ze  sobą w odkrywaniu sekretów starożytnej cywilizacji. Na terenie Egiptu pozostawiła ona po sobie niezatarty dotąd ślad np. w postaci grobowca Tutenhamona oraz Wielkiego Sfinksa. O tym, co kryją w sobie te skarbce wiedzy o przeszłości, przekonamy się w ośmioodcinkowej serii „Egipt: miejsce pełne tajemnic” (premiery w niedziele od 21 lutego o godz. 15:00).
 
fot: National Geographic


W lutym, przez żółtą ramkę National Geographic, zajrzymy również do Korei Północnej – państwa owianego gęstą mgłą propagandowej tajemnicy, które pod rządami nowego lidera Kim Dzong Una stało się nuklearną potęgą. Informacji o kształtowaniu się obecnej władzy i życiu w tym osobliwym miejscu, dostarczy cykl specjalny „Korea Północna” (premiery w piątki od 5 lutego o godz. 21:00 i 22:00), składający się z ośmiu produkcji dokumentalnych, m.in.: „Kimowie: rodzinna dyktatura” oraz „Korea Północna: reżim za zamkniętymi drzwiami”.

Z kolei w Nat Geo People, ku radości wiernych fanów, wyjątkowy weterynarz, doktor Pol, wraz ze swoją ekipą z Michigan – powrócą w kolejnym, wzruszającym, 10. już sezonie programu „Niezwykły dr Pol” (premiery w środy od 10 lutego o godz. 18:00). Niestrudzeni lekarze pomogą w nim każdemu czworonożnemu pacjentowi, bez wyjątku.

Podobną wrażliwość na życie zwierząt zaprezentuje nagradzany fotograf i ekolog Joel Sartore. W drugim sezonie „Projekt Photo Ark” (premiery w środy od 16 grudnia o godz. 20:00) na antenie National Geographic Wild zrelacjonuje przebieg swojego odważnego przedsięwzięcia dokumentalnego. Zabierze nas do Amazonii oraz Indonezji, by – w nadzwyczajnych okolicznościach – robić zdjęcia zagrożonym gatunkom. Odkrywca chce tym samym zwrócić uwagę na niszczycielski wpływ człowieka na faunę.
 
fot: National Geographic


Innym wydarzeniem, stawiającym zwierzę na 1. miejscu jest Światowy Dzień Kota, który obchodzimy 17 lutego. Przy tej okazji National Geographic Wild zaprezentuje niesamowity cykl specjalny „Miesiąc z wielkimi kotami” (co niedzielę od 7 lutego od godz. 14:00) poświęcony przygodom lwów, lampartów, tygrysów oraz panter w ich naturalnym środowisku.
 
fot: National Geographic

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

99 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...