reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Prime Time” - światowa premiera filmu TVN

dodano: 2021-02-01 02:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Agora Next Film TVN „Prime Time” W sobotę, 30 stycznia br. „Prime Time” po raz pierwszy został zaprezentowany szerokiemu gronu. Seans na Sundance Film Festival był światową premierą najnowszego filmu Watchout Studio, którego koproducentami są TVN (Discovery) i Krakowskie Biuro Festiwalowe, a dystrybutorem jest Next Film z grupy Helios (Agora). Tytuł współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Występują Magdalena Popławska, Pola Błasik, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Monika Frajczyk, Cezary Kosiński, Dobromir Dymecki, Bartosz Bielenia i Andrzej Kłak.

Agora Next Film TVN „Prime Time”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Prime Time” to dramat psychologiczny. Film przenosi widzów w czasie do ostatniego dnia 1999 roku, gdy Sebastian (w tej roli Bartosz Bielenia) dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego. Bierze dwoje zakładników (Magdalena Popławska i Andrzej Kłak). Ma tylko jedno żądanie - wejście na antenę, „na żywo” podczas największej oglądalności. Chce powiedzieć telewidzom coś niezwykle ważnego, dla swojego przekazu jest gotów zaryzykować wszystko. Jak czytamy w opisie, historia Sebastiana to opowieść o przejmującej samotności, potrzebie akceptacji i walce z własnymi demonami. Co doprowadziło go do podjęcia tak desperackich kroków? 

Film powstał w Watchout Studio, domu produkcyjnym, który na koncie ma realizację takich filmów, jak „Bogowie”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz „Ukryta gra”. Koproducentami filmu są TVN (Discovery) i Krakowskie Biuro Festiwalowe, a dystrybutorem Next Film z grupy Helios (Agora). Tytuł współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Sundance Film Festival to jeden z największych festiwali filmów niezależnych w Stanach Zjednoczonych Ameryki; wydarzenie odbywa się od 1978 roku. W tym roku festiwal rozpoczął się w czwartek, 28 stycznia i potrwa do środy, 3 lutego. Wszystkie pokazy filmów i spotkania odbywają się w formie online (więcej tutaj i tutaj)

Polska premiera filmu „Prime Time” odbędzie się po otwarciu kin, które obecnie zamknięte są ze względu na wprowadzone przez rząd ograniczenia dotyczące działalności obiektów kulturalnych w związku z zagrożeniem koronawirusem.
 
Bartosz Bielenia w filmie „Prime Time”, foto: Tomasz Kaczor/Watchout Studio
Bartosz Bielenia w filmie „Prime Time”, foto: Tomasz Kaczor/Watchout Studio
Cezary Kosiński i Monika Frajczyk w filmie „Prime Time”, foto: Tomasz Kaczor/Watchout Studio
Cezary Kosiński i Monika Frajczyk w filmie „Prime Time”, foto: Tomasz Kaczor/Watchout Studio
Magdalena Popławska oraz samochód Daewoo Matiz w filmie „Prime Time”, foto: Tomasz Kaczor/Watchout Studio
Magdalena Popławska oraz samochód Daewoo Matiz w filmie „Prime Time”, foto: Tomasz Kaczor/Watchout Studio


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

499 zł Więcej...