reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Papcio Chmiel” w ofercie TVP VOD

dodano: 2021-01-31 23:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka „Papcio Chmiel” Od wtorku, 26 stycznia br. widzowie serwisu TVP VOD mogą oglądać film dokumentalny „Papcio Chmiel”, opowiadający o Henryku Jerzym Chmielewskim „Papcio Chmielu”, ikonie polskiego komiksu, autorze kultowej serii „Tytus, Romek i A’Tomek”. Obraz „Papcio Chmiel” to koprodukcja Telewizji Polskiej i firmy Amitall Agencja Filmowa.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Papcio Chmiel”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, najnowszy dokument operatora i dokumentalisty Petro Aleksowskiego „Papcio Chmiel” to rarytas nie tylko dla kilku pokoleń wychowanych na komiksach zmarłego 21 stycznia 2021 roku Henryka Jerzego Chmielewskiego „Papcio Chmiela”. Główny bohater prezentowany jest w dość nietypowy sposób - widzowie widzą rysownika z perspektywy jego 11-letniego fana, chłopca prowadzącego swój program literacki na kanale YouTube, w którym recenzuje książki. Marzeniem entuzjasty literatury jest spotkanie z Papciem i przeprowadzenie z nim wywiadu na potrzeby swojego vloga. Widzowie śledzą spotkania Olafa z jego mistrzem, a także relacje krytyków, publicystów, artystów. Chłopiec poznaje historię swojego bohatera, zarówno zawodową, jak i osobistą, związaną także z udziałem w powstaniu warszawskim, a przede wszystkim kulisy powstania postaci Tytusa, uczłowieczonej małpy. Dokument realizowany jest w różnych technikach rejestracyjnych - od klasycznej zdjęciowej po animowaną, zawiera też bogaty materiał archiwalny.

- Pozycja obowiązkowa, zawierająca anegdoty, barwne opowieści, ale przede wszystkim oddająca charyzmę i poczucie humoru głównego bohatera - zachęca nadawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

99 zł Więcej...