reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Papcio Chmiel” w ofercie TVP VOD

dodano: 2021-01-31 23:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka „Papcio Chmiel” Od wtorku, 26 stycznia br. widzowie serwisu TVP VOD mogą oglądać film dokumentalny „Papcio Chmiel”, opowiadający o Henryku Jerzym Chmielewskim „Papcio Chmielu”, ikonie polskiego komiksu, autorze kultowej serii „Tytus, Romek i A’Tomek”. Obraz „Papcio Chmiel” to koprodukcja Telewizji Polskiej i firmy Amitall Agencja Filmowa.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Papcio Chmiel”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, najnowszy dokument operatora i dokumentalisty Petro Aleksowskiego „Papcio Chmiel” to rarytas nie tylko dla kilku pokoleń wychowanych na komiksach zmarłego 21 stycznia 2021 roku Henryka Jerzego Chmielewskiego „Papcio Chmiela”. Główny bohater prezentowany jest w dość nietypowy sposób - widzowie widzą rysownika z perspektywy jego 11-letniego fana, chłopca prowadzącego swój program literacki na kanale YouTube, w którym recenzuje książki. Marzeniem entuzjasty literatury jest spotkanie z Papciem i przeprowadzenie z nim wywiadu na potrzeby swojego vloga. Widzowie śledzą spotkania Olafa z jego mistrzem, a także relacje krytyków, publicystów, artystów. Chłopiec poznaje historię swojego bohatera, zarówno zawodową, jak i osobistą, związaną także z udziałem w powstaniu warszawskim, a przede wszystkim kulisy powstania postaci Tytusa, uczłowieczonej małpy. Dokument realizowany jest w różnych technikach rejestracyjnych - od klasycznej zdjęciowej po animowaną, zawiera też bogaty materiał archiwalny.

- Pozycja obowiązkowa, zawierająca anegdoty, barwne opowieści, ale przede wszystkim oddająca charyzmę i poczucie humoru głównego bohatera - zachęca nadawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2021

10 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Obejma kominowa 5m

uchwyt - obejma 5m na komin do masztów stalowych

69 zł Więcej...