reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Stan zagrożenia" - nowy serial dokumentalny HBO [wideo]

dodano: 2021-01-31 00:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: HBO Europe

Stan zagrożenia serial dokumentalny HBO GO 360px.jpg „Stan zagrożenia" to wnikliwy, poruszający i napawający optymizmem zapis wydarzeń, które miały miejsce w szpitalu pod Barceloną w szczycie pandemii Covid-19. Trzyodcinkowy hiszpański serial dokumentalny HBO Europe przedstawia fizyczne i emocjonalne wyzwania stojące przed pacjentami i pracownikami służby zdrowia nie tylko w pracy, ale także w ich własnych domach, które dzielą ze swoimi rodzinami i bliskimi. Premiera serialu odbędzie się 7 lutego w HBO GO. 

HBO Europe
Stan zagrożenia serial dokumentalny HBO Go 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bohaterami serialu dokumentalnego „Stan zagrożenia" są pacjenci i pracownicy szpitala Parc Taulí w katalońskim mieście Sabadell, których losy śledzimy przez kilka tygodni - od marca do czerwca 2020 roku - podczas szczytu zachorowań pierwszej fali pandemii. Twórcy dokumentu nie pokazują w nim pacjentów jako anonimowych ofiar koronawirusa, ale odwiedzają ich z kamerą, abyśmy mogli lepiej ich poznać. Reżyser serialu Fèlix Colomer przedstawia w nim kameralne historie bohaterów, aby przypomnieć nam, że  nawet w obliczu największej tragedii ludzie znajdują w sobie niezwykłe pokłady miłości i dobroci. 

Obserwujemy też sytuację, jaka panuje w szpitalu, do którego została wpuszczona ekipa filmowa i wychodzimy z jego budynku, żeby zajrzeć do domów pracowników służby zdrowia. To właśnie tam jesteśmy świadkami radości lekarzy i pielęgniarek, którzy spotykają się ze swoimi bliskimi oraz ich frustracji, że świat zewnętrzny pozostaje obojętny na tragedię. Twórcy serialu „Stan zagrożenia" towarzyszą z kamerą również rodzinom chorych podczas bardzo emocjonalnych rozmów, wideo połączeń i bolesnych pożegnań.

- Od początku kryzysu związanego z COVID-19 politycy i media zasypują nas danymi. Każdego dnia umiera 500 osób, mamy 2 tysiące nowych zakażeń, 300 nowych przyjęć na oddziały intensywnej terapii, w szpitalu potrzebnych jest 200 pracowników służby zdrowia... same liczby. Serial Stan zagrożenia nie cytuje statystyk, ale skupia się na ludziach. Poznajemy m.in. Alfredo i Matilde - parę, która przeżyła wspólnie 50 lat, ale nadal kocha się tak samo, jak w dniu, w którym się poznali. Obserwujemy też niezwykłe poświęcenie pielęgniarek Sílvi i Isy i odwiedzamy z kamerą kilkoro ich pacjentów, którzy walczą z nieuchronną śmiercią - wyjaśnia Fèlix Colomer, pomysłodawca serialu.

- Reżyserowi Fèlixowi Colomerowi udało się pokazać nie tylko ludzką kruchość, ale też ogromną siłę miłości, rodziny, zawodowego i prywatnego zaangażowania wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy musieli stawić czoła nowemu, nieznanemu zagrożeniu. Twórcom serialu Stan zagrożenia udało się zarejestrować kamerą bardzo intymne chwile z życia jego bohaterów, dzięki czemu stanie się on niezwykłym zapisem tych niezwykłych czasów” – powiedziała Hanka Kastelicová, VP Documentaries w HBO Europe i producentka wykonawcza projektu.


Oto wybrani bohaterowie, których losy poznamy w serialu dokumentalnym „Stan Zagrożenia":

Alfredo i Matilde, którzy będą niedługo obchodzić 50. rocznicę ślubu niespodziewanie spotykają się w szpitalu. Zostają umieszczeni w tej samej sali. Niedługo potem ona zostaje wypisana do domu i niecierpliwie czeka na powrót męża, którego stan pogarsza się z dnia na dzień.

Vanessa ma zaledwie 34 lata i jest pacjentką szpitala, w którym pracuje jako pielęgniarka. Ma duże problemy z oddychaniem i jest bardzo słaba. Jedyne, co podtrzymuje ją na duchu to możliwość rozmowy z partnerem i obserwowania jej psa podczas wideo rozmów.

Sandra i Noemí są salowymi. Obie przywykły już do śmierci. Łącząca je przyjaźń to najcenniejsza dla nich rzecz w szpitalu. To ona daje im siłę, aby codziennie stawiać czoła śmierci, z którą stykają się w pracy, a także niezrozumieniu, z którym czasem spotykają się po wyjściu ze szpitala.

Pomysłodawcą i reżyserem serialu „Stan Zagrożenia" jest Fèlix Colomer. Obowiązki producentów wykonawczych ze strony HBO Europe pełnili Hanka Kastelicová, Miguel Salvat i Antony Root. Serial został wyprodukowany przez spółki El Terrat (The Mediapro Studio) i Forest Film Studios dla HBO Europe. 

Premiera serialu dokumentalnego HBO Europe „Stan zagrożenia" (Vitals. A True Human Story) odbędzie się 7 lutego w HBO GO. Produkcja zadebiutuje tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Emisja 1. odcinka na antenie HBO zaplanowana została na 11 lutego na godz. 21:40.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox TWO Ultra HD BT

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 690 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama