reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gazprom Media rozwiązał umowę z Trikolor

dodano: 2021-02-02 18:01
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru

kłótnia zerwanie umowy umowa Rosyjski koncern medialny Gazprom Media z dniem 1 lutego 2021 r. zerwał umowę z największym operatorem płatnej telewizji w Rosji - Trikolor. Holding podaje w swoim oświadczeniu niekonsekwentną i agresywną politykę operatora, niszczącą dotychczasową równowagę między operatorami a właścicielami praw autorskich.

Trikolor TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 1 lutego br. abonenci Trikolor zostali pozbawieni możliwości oglądania wszystkich kanałów telewizyjnych spółki Red Media, w tym sportowych kanałów premium Match! Futbol i Match! Premier i innych kanałów o różnym ukierunkowaniu tematycznym.

W ramach omawiania warunków przedłużenia umowy na 2021 r. Trikolor w ultimatum zażądał od Red Media korekty komercyjnej części obecnego kontraktu na niedopuszczalnych warunkach, nie uwzględniających koniunkturę gospodarczą i dotychczasową praktykę interakcji na rynku. Ani jedna z idących w przeciwnym kierunku propozycji od strony Red Media nie została przyjęta. Holding Gazprom Media przestrzega zasad jednolitej polityki cenowej dla wszystkich operatorów płatnej telewizji. Porozumienie z nowymi warunkami Trikolor stworzyłoby preferencyjne wymagania, co dla Gazprom Media jest nie do przyjęcia

- czytamy w oświadczeniu Gazprom Media.


Trikolor nie jest gotowy zaakceptować stały wzrost kosztów treści oferowanych przez holdingi posiadające monopol na dystrybucję treści. Od 2016 r. podwoiła się wartość kontraktu z firmą Red Media. Jednocześnie operator, obok ważnych społecznie sportowych kanałów telewizyjnych, musiał zobowiązywać się do opłacania dodatkowych kanałów komercyjnych, które nie wykazywały zainteresowania wśród abonentów. Trikolor wielokrotnie zgłaszał swoim partnerom z Red Media, że taka praktyka jest niedopuszczalna.

Przez ostatnie 3 lata operator nie podnosił opłat za swoje podstawowe usługi i nie jest na to gotowy tylko z powodu rosnącego apetytu głównych monopolistów.Gazprom Media oświadczył, że w każdej chwili jest gotowy wznowić negocjacje z Trikolor w sprawie przywrócenia stosunków handlowych na warunkach rynkowych, co jest zgodne z interesami obu firm, a także abonentów.

Ryzyko utraty kanałów Red Media pojawiło się już w 2020 roku, jednak obu stronom udało się osiągnąć roczne porozumienie.

Źródło: tele-satinfo.ru  tele-satinfo.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line rozdziela sygnał z...

179 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Obejma kominowa 5m

uchwyt - obejma 5m na komin do masztów stalowych

69 zł Więcej...