reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN podsumowuje edycję akcji charytatywnej

dodano: 2021-02-02 23:56 | aktualizacja: 2021-02-03 12:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery

TVN „#TVN pomagajmy sobie” „#TVN pomagajmy sobie” to akcja wsparcia osób najbardziej dotkniętych skutkami pandemii. Celem zakończonej w weekend 29-31 stycznia 2021 roku edycji była pomoc najuboższym, potrzebującym wsparcia w formie ciepłego posiłku, oraz solidarność z branżą gastronomiczną, której działalność od października 2020 roku, z uwagi na epidemię koronawirusa, podlega daleko idącym ograniczeniom. Od połowy grudnia 2020 roku do końca stycznia 2021 roku 180 restauracji, które wzięły udział w akcji, przekazało 117 000 posiłków na rzecz osób potrzebujących w całym kraju. Łącznie na zakup obiadów dla osób najuboższych przeznaczono 2 340 000 złotych.

TVN „#TVN pomagajmy sobie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki inicjatywie TVN Grupa Discovery w okresie od 14 do 24 grudnia 2020 roku oraz od 18 do 30 stycznia 2021 roku do osób najuboższych w całej Polsce trafiło łącznie 117 000 ciepłych posiłków. Przygotowało je na wynos 180 restauracji, które zgłosiły się do udziału w akcji i zostały pozytywnie zweryfikowane pod kątem wymaganych warunków. Każdy lokal otrzymał zamówienie na kwotę 13 tys. złotych brutto. Dostawy dań obiadowych trafiły do ponad 100 organizacji pożytku publicznego (OPP) zajmujących się dożywianiem najuboższych. Konkretne organizacje pożytku publicznego zostały wskazane przez 27 lokalnych Banków Żywności działających w poszczególnych regionach.

- W tym trudnym okresie pomoc innym jest niezwykle ważna. „#TVN pomagajmy sobie” to szereg inicjatyw, które na różnych etapach pandemii wspierały m.in. medyków, przedsiębiorców czy uczniów. Ta ostatnia akcja była szczególnie złożona oraz wymagająca i nie odniosłaby takiego sukcesu, gdyby nie ogromne zaangażowanie bardzo wielu osób. Jej powodzenie to przede wszystkim zasługa naszych widzów, którzy wspaniale odpowiedzieli na apel o włączenie się do akcji poprzez wpłaty, SMS-y czy oglądanie charytatywnego bloku reklamowego; partnerów naszego Biura Reklamy, na których wsparcie zawsze możemy liczyć; darczyńców Fundacji TVN; Banków Żywności i restauracji w całej Polsce, które stworzyły łańcuch pomocy osobom najuboższym. Chciałabym także podziękować wszystkim zaangażowanym pracownikom TVN, których entuzjazm sprawił, że wspólny wysiłek przekuliśmy w bardzo wymierny efekt - ponad 100 tys. ciepłych posiłków

- powiedziała Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.


Łącznie na zakup obiadów dla osób najuboższych przeznaczono w grudniu 2020 roku i styczniu 2021 roku 2 340 000 złotych. Zamówienia posiłków finansowane były ze środków zebranych przez TVN Grupa Discovery z charytatywnego bloku reklamowego wyemitowanego w sobotę, 12 grudnia 2020 roku, wpływów pozyskanych od sponsorów Biura Reklamy TVN Media, funduszy zebranych przez Fundację TVN „Nie jesteś sam” i środków przekazanych przez TVN Grupa Discovery oraz przychodów ze sprzedaży pakietu Start VOD na stronie pomagam.player.pl (dane za Discovery) (więcej tutaj).

Partnerami merytorycznymi akcji były Federacja Polskich Banków Żywności oraz Bank Żywności SOS w Warszawie. Udział w akcji wzięły: Bank Żywności SOS w Warszawie, Bank Żywności Leszno, Bank Żywności w Lublinie, Bank Żywności we Wrocławiu, Bank Żywności w Trójmieście, Bank Żywności Suwałki - Białystok, Bank Żywności w Tczewie, Bank Żywności w Chojnicach, Bank Żywności w Grudziądzu, Bank Żywności w Siedlcach, Bank Żywności w Ciechanowie, Bank Żywności w Olsztynie, Wielkopolski Bank Żywności, Bank Żywności w Gorzowie Wielkopolskim, Bank Żywności w Łodzi, Podkarpacki Bank Żywności, Bank Żywności w Koninie, Bank Żywności w Krakowie, Świętokrzyski Bank Żywności, Bank Żywności w Tarnobrzegu, Bank Żywności w Kielcach, Śląski Bank Żywności, Bank Żywności w Nowych Bielicach, Bank Żywności w Elblągu, Bank Żywności w Opolu, Bank Żywności w Słupsku, Bank Żywności w Pile.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...