reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Finał „The Voice Senior" 2 w kanałach TVP

dodano: 2021-02-04 21:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „The Voice Senior” W sobotę, 6 lutego br. o godz. 20:00 w kanale TVP2, a w kolejnych dniach w stacjach TVP HD i TVP Rozrywka, wyemitowane zostaną premierowo odcinki 11. i 12. sezonu 2. programu rozrywkowego „The Voice Senior”, którego producentem jest Rochstar. Będzie to finał tej edycji. Wystąpią Marta Manowska, Izabela Trojanowska, Alicja Majewska, Witold Paszt, Andrzej Piaseczny „Piasek” i Rafał Brzozowski.

TVP2 TVP 2 Dwójka „The Voice Senior”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W finale na scenie zaprezentuje się ośmioro finalistów, po dwóch z drużyny Alicji Majewskiej, Izabeli Trojanowskiej, Witolda Paszta oraz Andrzeja Piasecznego „Piaska”. Finałowe starcie jest podzielone na dwie części. Podczas pierwszej z nich na scenie wystąpi ośmioro finalistów. Spośród nich trenerzy wybiorą po jednej osobie, która przejdzie do drugiej części finału. O tym, kto jest najlepiej śpiewającym seniorem w Polsce, zdecydują widzowie biorący udział w głosowaniu SMS-owym.

Spośród ponad trzech tysięcy osób, które zgłosiły się do drugiego sezonu „The Voice Senior", do finału dotarli Kazimierz Górecki i Raisa Misztela z drużyny Alicji Majewskiej, Andrzej Nosowski i Andrzej Szpak z drużyny Izabeli Trojanowskiej, Ewa Olszewska i Andrzej Pawłowski od Witolda Paszta oraz Barbara Parzeczewska i Anna Tchórzewska, których trenerem jest Andrzej Piaseczny „Piasek”.

Poznajmy bliżej finalistów drugiej edycji „The Voice Senior”.

Drużyna Alicji Majewskiej

Raisa Misztela urodziła się w Doniecku, na terenie byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. W wieku 16 lat poznała obecnego męża Józefa, który był znanym zapaśnikiem i przyjechał do Doniecka na zawody. Dziś, razem z córkami, prowadzi piekarnio-cukiernię. Niedawno wygrali nawet plebiscyt na najlepszą piekarnię na Śląsku. Oprócz prowadzenia biznesu, Raisa Misztela uczy języka rosyjskiego w liceum i na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Tychach. Śpiew i muzyka to jej największa pasja. Ma w swoim dorobku płytę muzyczną „Panta Rei”. Większość jej repertuaru to piosenki rosyjskie. W „The Voice Senior” po raz pierwszy zmierzyła się z polską piosenką. Jej wersja utworu „Niech żyje bal” została wyświetlona na oficjalnym kanale programu ponad 170 tysięcy razy.

Kazimierz Górecki ma 73 lata. Mieszka w Bielsku-Białej z żoną Danutą, którą poślubił 36 lat temu. Na przekór pechowi 13 lipca, w piątek o godzinie 13:00. Muzyka jest jego całym życiem. Gra na gitarze, keyboardzie i perkusji. Koncertował podróżując po wielu miejscach na świecie. Na co dzień Kazimierz grywa w restauracjach i na bankietach. W swoim repertuarze posiada ponad 1000 piosenek. Chciałby nagrać płytę z zapomnianymi piosenkami. Podczas „Przesłuchań w ciemno” zaśpiewał utwór Franka Sinatry „New York New York”, czym podbiła serca wszystkich trenerów.

Drużyna Izabeli Trojanowskiej

Andrzej Nosowski jest artystą z prawdziwego zdarzenia. Oprócz wielkiej pasji do muzyki, zajmuje się malowaniem obrazów. Dotychczas śpiewał w domowym zaciszu. Przez lata związany z branżą transportową. Razem z żoną Wandą są rodziną zastępczą dla 7-letniej Amelki. Udział w „The Voice Senior” to dla niego wspaniała przygoda. Występ podczas „Przesłuchań w ciemno”, w trakcie których zaśpiewał przebój Kamila Bednarka „Spragniony”, był scenicznym debiutem.

Andrzej Szpak muzykuje od 55 lat. Wywodzi się z muzycznej rodziny i ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. W 1974 wyjechał do Szwecji i tak od 46 lat dzieli czas między Polską, gdzie mieszka żona z dziećmi, a Szwecją, gdzie koncertuje z polskimi i szwedzkimi muzykami. W latach 80. ubiegłego wieku został członkiem zespołu Andy Scamps Orchestra, a w latach 90. został jego kierownikiem. Skład zespołu tworzą muzycy z różnych krajów: z Polski, Szwecji, Finlandii, Jugosławii i Norwegii. Andrzej Szpak jest organizatorem koncertów poświęconych Czesławowi Niemenowi-Wydrzyckiemu w Szczecinie. W 2020 roku wydał książkę „Muzyczny Szczecin lat 60.”. Od samego początku wiedział, że pierwszą piosenką, którą chce zaśpiewać przed trenerami „The Voice Senior” będzie „Oh, Pretty Woman” z repertuaru Roya Orbisona and the Candy Man.

Drużyna Witolda Paszta

Ewa Olszewska ma 65 lat i jest najbardziej rozśpiewaną protetyczką z Żychlina. Zawsze uśmiechnięta i pogodna. Zaczęła śpiewać już w szkole podstawowej występując na festiwalach piosenki radzieckiej. Przez 30 lat była związana z zespołem Fatum, w którym grał jej mąż. Zespół wykonywał przede wszystkim piosenki polskich wykonawców - Ewy Bem, Krystyny Prońko czy Maryli Rodowicz. Kocha muzykę i twierdzi, że jej rytm serca zmienia się, gdy ją słyszy. Wytatuowała sobie na ręce napis „Muzyka to moje życie”. Jej występ z „Przesłuchań w ciemno”, gdzie zaśpiewała piosenkę „Cykady na Cykadach”, obejrzano na YouTube ponad 130 tysięcy razy. 

Andrzej Pawłowski dał się poznać widzom w 10. edycji „The Voice of Poland”. To właśnie wtedy udowodnił jak bardzo jest muzykalny. Pasja do muzyki narodziła się, kiedy był małym chłopcem. Jego ojciec słuchał bluesa i jazzu. To on odkrył w Andrzeju talent i w wieku 8 lat zaprowadził go do studia nagrań, gdzie nagrał pocztówkę dźwiękową z piosenką „Takie ładne oczy”. W 1997 roku spotkał na swojej artystycznej drodze kompozytora Michała Lorenca, który tworzył muzykę do filmu „Bandyta” w reżyserii Macieja Dejczera. Andrzej Pawłowski napisał tekst do utworu „Mro Iło”, który wykonały Katarzyna Szczot „Kayah”, Katarzyna Jamróz i córka Andrzeja Daria Pawłowska. Utwór znalazł się na płycie, która zyskała status podwójnej platynowej płyty. Dziś Andrzej Pawłowski mieszka na warszawskiej Pradze. Ma dwie dorosłe córki i doczekał się wnuków. Słynie z naprawiania sąsiadom domowych sprzętów.

Drużyna Andrzeja Piasecznego „Piaska”

Anna Tchórzewska, z zawodu bibliotekarka, która po pracy animowała kulturalnie lokalną społeczność. Pomimo przejścia na emeryturę nie przestała zajmować się działaniami kulturalnymi. Siedem lat temu założyła grupę senioralną Perły z Lamusa w Skarżysku Kamiennej, a cztery lata później grupę Fantazja z Szydłowca. W obu działa do dziś jeżdżąc z występami po całej Polsce. Kiedy podczas „Przesłuchań w ciemno” zaśpiewała przebój „Dziś prawdziwych cyganów już nie ma”, odwróciły się cztery fotele.

Barbara Parzeczewska, która w mediach została okrzyknięta najbardziej przebojową uczestniczką drugiej edycji „The Voice Senior”. Od zawsze muzyka gości w jej sercu. W wieku 18 lat wzięła udział Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Przez lata śpiewała w zespole grającym w restauracjach i na dancingach, m.in. w Polsce, w Szwecji, Finlandii i w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Do programu zgłosiła się za namową jej największej miłości - męża Ireneusza. To właśnie jemy dedykowała każdy występ na scenie „The Voice Senior”. Niestety ukochany Barbary Parzeczewskiej odszedł w listopadzie 2020 roku.

Warto dodać, że na finałowej scenie zaśpiewają również trenerzy drugiej edycji muzycznego widowiska, którzy wykonają medley w aranżacji Witolda Paszta (więcej tutaj).
 
Marta Manowska w programie „The Voice Senior”, foto: Jan Bogacz
Marta Manowska w programie „The Voice Senior”, foto: Jan Bogacz
Witold Paszt, Izabela Trojanowska, Alicja Majewska i Andrzej Piaseczny „Piasek” w programie „The Voice Senior”, foto: Natasza Młudzik/TVP
Witold Paszt, Izabela Trojanowska, Alicja Majewska i Andrzej Piaseczny „Piasek” w programie „The Voice Senior”, foto: Natasza Młudzik/TVP


„The Voice Senior” - sezon 2., emisja w soboty o godz. 20:00 w TVP2. Program ten mogą również oglądać widzowie TVP HD i TVP Rozrywka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...