reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT cofnęła koncesję telewizji Łużyce

dodano: 2021-02-05 02:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Telewizja Łużyce W piątek, 15 stycznia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła cofnąć koncesję udzieloną spółce Telewizja Łużyce z siedzibą w Bolesławcu na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w pierwszym multipleksie lokalnym (MUX L1) programu telewizyjnego pod nazwą Łużyce (początkowo jako Studio S, potem Telewizja Lubań - Bolesławiec/TLB).

Telewizja Łużyce Małgorzata Małkowska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koncesjonariusz pismem z dnia 30 grudnia 2019 roku wystąpił z wnioskiem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie „wszczęcia procedury cofnięcia koncesji”, a także poinformował o zaprzestaniu nadawania programu z dniem 1 sierpnia 2019 roku. W związku z brakami formalnymi we wniosku i po wymianie korespondencji z koncesjonariuszem regulator rynku w dniu 20 maja 2020 roku podjął uchwałę w sprawie pozostawienia bez rozpoznania wniosku z dnia 30 grudnia 2019 roku.

W związku z zaprzestaniem przez koncesjonariusza nadawania programu z dniem 1 sierpnia 2019 roku, w dniu 20 maja 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę, w której upoważniła jej przewodniczącego do wszczęcia postępowania w sprawie cofnięcia koncesji udzielonej spółce Telewizja Łużyce z siedzibą w Bolesławcu na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie lokalnym L1 programu telewizyjnego pod nazwą Łużyce. Koncesjonariusz został wezwany do natychmiastowego wznowienia rozpowszechniania programu telewizyjnego pod nazwą Łużyce w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie lokalnym L1 zgodnie z koncesją. W odpowiedzi pismem z dnia 12 sierpnia 2020 roku koncesjonariusz poinformował, iż spółka nie podejmuje żadnych działań odnośnie wznowienia rozpowszechniania programu oraz przyjmuje do wiadomości decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie cofnięcia koncesji. W związku z tym w dniu 3 września 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę, w której upoważniła jej przewodniczącego do cofnięcia koncesji udzielonej spółce Telewizja Łużyce z siedzibą w Bolesławcu na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie lokalnym L1 programu telewizyjnego pod nazwą Łużyce.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji poinformował koncesjonariusza, iż w przypadku cofnięcia koncesji, opłata za jej udzielenie, w zakresie w jakim nie została uiszczona, staje się wymagalna i jest uiszczana w terminie 60 dni od dnia doręczenia decyzji o cofnięciu koncesji. W związku z cofnięciem koncesji Telewizji Łużyce do zapłaty z tytułu opłat koncesyjnych pozostaje kwota 116.347 zł.

Przypomnijmy, iż w 1990 roku nadawanie rozpoczął kanał Studio S. W 2005 roku zmienił on nazwę na Telewizja Lubań - Bolesławiec (TLB), a w 2008 roku na Łużyce. W 2019 roku stacja zawiesiła nadawanie i dotychczas go nie wznowiła. Kanał był dostępny w sieciach kablowych i IPTV oraz bezpłatnie w pierwszym multipleksie lokalnym (MUX L1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

W ramówce stacji widzowie mogli znaleźć programy informacyjne, publicystyczne, rozrywkowe i poradnikowe. Jedną z gwiazd stacji była Małgorzata Małkowska. Dodajmy, że w okresie analogowej telewizji naziemnej ramówka kanału Łużyce, obok pasm lokalnych, była oparta na retransmisji telewizji TVN (obecnie należącej do Discovery), co miało zwiększać naziemny zasięg TVN (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...