reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Migracja freeSAT rozpocznie się w kwietniu

dodano: 2021-02-07 22:07 | aktualizacja: 2021-02-07 22:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

freesat skylink platforma astra czechy 360px.jpg Wszystko wskazuje na to, że migracja platformy freeSAT rozpocznie się w kwietniu br. i potrwa do końca 2022 r. Klienci platformy satelitarnej freeSAT powoli mogą myśleć o przekierowaniu swoich anten z satelitów Thor (0,8°W/1°W) na satelitę Astra 3B (23,5°E). To oznacza, że jej abonenci zostaną dołączeni do czesko-słowackiej platformy Skylink. Nastąpi to pod koniec przyszłego roku.

Skylink-freesat-m7-group-logo-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stopniowe przekierowywanie anten freeSAT
Na początku drugiego kwartału br. Grupa M7, operator platformy freeSAT, zamierza rozpocząć przekierowywanie anten satelitarnych z 1°W na 23,5°E. Przy czym migracja będzie przebiegać stopniowo, bo operator nie chce spieszyć się z tą operacją.

- Przejście dotychczasowych klientów na Astrę będzie stopniowe. W tym roku chcielibyśmy zrobić około 25%, w przyszłym roku resztę. Zaczniemy w kwietniu i szacuję to na 18-20 miesięcy - powiedział Jaromír Glisník, członek zarządu M7 Group (CANAL+ Luxembourg), zapytany przez portal parabola.cz.

Dobrowolna migracja klientów freeSAT
Operator będzie zachęcał abonentów freeSAT do migracji na Astrę i tym samym przekierowanie anten na nowego satelitę przy pomocy korzystnej oferty.

- Klienci otrzymają w tym roku korzystną ofertę na dobrowolną migrację. Zainteresowani będą mogli zmigrować z pomocą serwisanta. Planujemy każdemu zaoferować indywidualne warunki, aby klienci otrzymywali lepsze usługi za to samo lub prawie w tej samej cenie - potwierdził Jaromír Glisník.

Przygotowania do freeSAT na Astrze
Satelita Astra 3B (23,5°E) od pewnego czasu przechodzi techniczne i programowe przygotowania, aby rozpocząć przenoszenie klientów na nową pozycję. Systemy dostępu warunkowego (CA) stosowane przez freeSAT:  Irdeto (CAID 0653) i Conax (CAID 0B02) - zostały podłączone do kanałów nadawanych na Astrze 3B. Do tej pory nie dołączono systemów CA: Nagra MA (CAID 1815) i Irdeto (CAID 0D97).

Od strony programowej oferta poszerzyła się o pakiet ponad 30 węgierskich kanałów oraz szereg stacji, których dotąd brakowało na Astrze, m.in.  AXN Black, AXN White, FilmBox Family, History HD, Extreme Sports Channel, CBS Drama, Nicktoons, Lala TV, Cinemax 2 HD. Ponadto wiele stacji zostało przełączonych z rozdzielczości SD do HD.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...