reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-09-23 - 2021-09-24

7 ważnych imprez w darcie w TVP Sport

dodano: 2021-02-07 12:31
autor: Jerzy Kruczek | źródło: tvpsport.pl / Jakub Łokietek

TVP Sport aplikacja beta Darterski sezon w TVP Sport rozpoczął się od turnieju Masters, ale na nim się nie zakończy. W 2021 roku stacja pokaże nie tylko mistrzostwa świata i World Cup of Darts, które od pewnego czasu są stałym elementem ramówki. Oferta została poszerzona o kolejne imprezy. Transmisje nie tylko na antenie, ale także na tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej.

TVP Sport
dart TVP Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zainteresowanie dartem wzrosło po zakończonych na początku stycznia mistrzostwach świata i meczach Krzysztofa Ratajskiego. Dobre występy w ostatnich miesiącach spowodowały, że Polak wziął udział w prestiżowym Masters, który także był transmitowany w TVP Sport. Przed nami jednak jeszcze wiele emocji związanych z dużymi imprezami.

Już niedługo będziemy śledzić zmagania w UK Open. Turniej potrwa od 5 do 7 marca. Natomiast najprawdopodobniej na początku czerwca odbędzie się World Cup of Darts, podczas którego zawodnicy bronią barw swoich krajów. W poprzedniej edycji najlepsze pary rywalizowały w listopadzie w Austrii, ale była to wyjątkowa sytuacja. Od pewnego czasu jest to stała pozycja w ramówce TVP Sport i tym razem nie będzie inaczej.

Ostatni kwartał roku będzie bardzo intensywny. Prawdopodobnie na początku października odbędzie się World Grand Prix. Od 2001 roku gospodarzem był Dublin, ale ostatnia edycja odbyła się w Coventry. W rozgrywkach bierze udział 32 graczy – czołowa szesnastka światowego rankingu i szesnastu najlepszych zawodników z rocznego rankingu ProTour, którzy znajdują się poza TOP16.

Końcówka października będzie stała pod znakiem mistrzostw Europy. Od początku ich istnienia, czyli 2008 roku, są rozgrywane poza Wyspami Brytyjskimi, najczęściej w Niemczech. Do turnieju kwalifikuje się najlepszych 32 darterów z rankingu European Tour Order of Merit. Do niego zaliczane są pieniądze zdobyte tylko w imprezach cyklu europejskiego.

Listopad to porządna rozgrzewka przed mistrzostwami świata. W Grand Slam of Darts do tej pory rywalizowali zawodnicy PDC i BDO. Druga z tych organizacji przeszła jednak w stan upadłości, więc prawdopodobnie formuła będzie musiała ulec zmianie. Aby znaleźć się w turnieju, należy wygrywać duże telewizyjne rozgrywki lub dochodzić do ich finałów. Najlepsi zawodnicy w trakcie roku potrafią robić to seriami, stąd też udział często daje triumf w European Tour lub Players Championship.

Miesiąc kończy Players Championship Finals. Bierze w nim udział czołowych 64 zawodników z rocznego rankingu, gdzie wliczane są tylko pieniądze zarobione w turniejach PC. Jest to ostatnie przetarcie przed grudniowo-styczniowymi mistrzostwami świata.

Dart – transmisje turniejów w TVP Sport w 2021 roku:

5-7 marca: UK Open
Czerwiec*: World Cup of Darts
Październik*: World Grand Prix, mistrzostwa Europy
Listopad*: Grand Slam of Darts, Players Championship Finals
Grudzień-styczeń*: mistrzostwa świata

*Podane miesiące nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone, a turnieje czekają na ostateczną datę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...