reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-07-06 - 2022-07-07

Lutowe nowości stacji Polsat Games

dodano: 2021-02-08 12:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat Games W lutym br. kanał Polsat Games poleca swoim widzom - dla fanów gry „Teamfight Tactics” czekać będzie Ultraliga Teamfight Tactics, dla miłośników gry „League of Legends” - Alior Bank Ultraliga, League of Legends European Championship, dla sympatyków gry „Counter Strike: Global Offensive” - Polska Liga Esportowa, a dla wszystkich takie programy jak „Faux Paux” (sezon 4.) i „Rock w grach”.

Polsat Games


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ultraliga Teamfight Tactics to najnowsza produkcja Polsatu Games, będąca rozwinięciem współpracy stacji z twórcami gry sieciowej „League of Legends”. Osadzone w tym samym uniwersum „Teamfight Tactics” jest grą strategiczną, w której pewne aspekty rozgrywki kontroluje sztuczna inteligencja. Gracz skupia się zaś na tworzeniu zwycięskiej kompozycji postaci oraz rozwijaniu ich umiejętności. Potyczki przypominają pojedynki szachowe, z tą różnicą że miejsce pionków zajmują animowani bohaterowie.

Pierwszy sezon Ultraligi Teamfight Tactics wystartuje w poniedziałek, 15 lutego br. i potrwa do poniedziałku, 5 kwietnia br. Rywalizować będzie w nim szesnastu graczy, z których połowa otrzymała zaproszenie do gry na podstawie internetowego rankingu, a pozostali wzięli udział w otwartych turniejach kwalifikacyjnych. Zwycięzcy Ultraligi Teamfight Tactics uzyskają automatyczną kwalifikację do międzynarodowego turnieju z udziałem najlepszych zawodników z Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bałkanów (więcej tutaj).

- Do tej pory Ultraliga skierowana była tylko do fanów „LoL-a”, ale nie mogliśmy przejść obojętnie obok rozwoju innych tytułów ze stajni Riot Games. Chcemy, żeby Ultraliga Teamfight Tactics stała się kolejną flagową produkcją Polsatu Games, która na stałe wpisze się w harmonogram najważniejszych polskich rozgrywek esportowych

- powiedział Marcin Kilar, dyrektor operacyjny w firmie Frenzy.


W połowie stycznia br. wystartował piąty sezon Alior Bank Ultraligi. Transmisje z oficjalnych mistrzostw Polski w „LOL-a” Polsat Games przeprowadza we wtorki i środy o godzinie 17:00 (więcej tutaj). W piątki i soboty stacja relacjonuje z kolei League of Legends European Championship (LEC), w których rywalizują najlepsze ekipy Starego Kontynentu (więcej tutaj).

W poniedziałek, 8 lutego br. premierę będą miały nowe odsłony programów publicystyczno-rozrywkowych autorstwa dziennikarzy Polsatu Games. „Faux Paux” Radosława Nałęcza i Tadeusza Zielińskiego to - jak informuje nadawca, cotygodniowy przegląd branżowych wydarzeń oraz spotkania z liderami opinii i nietuzinkowymi postaciami. W pierwszym tegorocznym odcinku Mateusz Lenart z Bloober Team przybliży najnowszą produkcję krakowskiego studia, której swoich wizerunków użyczyli aktorzy Weronika Rosati oraz Marcin Dorociński. Tydzień później twórca gier Przemysław Miliński opowie, jak w celu realizacji swojej zawodowej pasji zastawił w banku hipotekę własnego domu. Odcinki czwartego sezonu „Faux Paux” premierę będą miały punktualnie o godzinie 17:00 (więcej tutaj). Także w poniedziałek, 8 lutego br., ale o godzinie 16:30, wystartuje nowa seria programu „Rock w grach”, autorstwa Remigiusza Maciaszka „Rocka”. Weteran polskiego YouTube’a oraz branży gier na tapetę weźmie kolejne tytuły (więcej tutaj).

Na ostatni tydzień lutego br. Polsat Games przygotował dla widzów niespodziankę w postaci powtórki fazy play off ubiegłorocznego sezonu Polskiej Ligi Esportowej w „Counter-Strike: Global Offensive”. W dniach 25 i 28 lutego br. (czwartek i niedziela) fani raz jeszcze będą mogli przeżyć emocje towarzyszące tym rozgrywkom (więcej tutaj).

- Polsat Games nie zapomina o najmłodszych widzach. Stacja ma w ofercie szereg transmisji promujących bezpieczne treści, przełamujących stereotypy narosłe wokół gier wideo i stanowiących wartościową rozrywkę dla całej rodziny. Polsat Games na swojej antenie porusza również tematykę nowych technologii oraz stawia na filmy dokumentalne i anime. Ten ostatni segment cieszy się wyjątkową popularnością zarówno wśród młodszych, jak i nieco starszych widzów - zapewnia nadawca.

Od początku 2021 roku Polsat Games rozwija współpracę z należącym do nadawcy tej stacji serwisem Interia. Fragmenty autorskich programów esportowej stacji dostępne są na głównej stronie tego portalu oraz w jego serwisach tematycznych, takich jak esporter.pl czy gry.interia.pl. Nie brakuje też codziennej dawki informacji, testów gier i sprzętu oraz wywiadów z graczami i ludźmi branży.
 
Paweł Kowalczyk i Marcin Gortat odpowiadają za Polską Ligę Esportową, foto: Cyfrowy Polsat
Paweł Kowalczyk i Marcin Gortat odpowiadają za Polską Ligę Esportową, foto: Cyfrowy Polsat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...