reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gala „Bestsellery Empiku 2020” w TVN i ITVN

dodano: 2021-02-09 11:05 | aktualizacja: 2021-02-09 12:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Empik/satkurier.pl

Empik „Bestsellery Empiku” We wtorek, 9 lutego br. o godz. 20:15 w studiu Alvernia Planet w miejscowości Nieporaz odbędzie się 22. gala „Bestsellery Empiku”. Widowisko to transmitować będą kanały TVN i ITVN (TVN International), a relacje zza kulis będzie można oglądać (o godz. 19:45) w Internecie, na stronie empik.com i profilu Empiku na portalu społecznościowym Facebook. Gospodarzem gali będzie Marcin Prokop, a relację zza kulis poprowadzą Gabriela Drzewiecka oraz Maciej Musiał.

Empik „Bestsellery Empiku”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Katarzyna Nosowska, Zuzanna Jurczak „Sanah”, Daria Zawiałow, Martyna Jakubowicz, Małgorzata Jamroży „Margaret”, PRO8L3M, Tomasz Organek, OKI, Igor Walaszek „Igo”, Kwiat Jabłoni i Mateusz Dopieralski „Vito Bambino” - to artyści, którzy wystąpią podczas gali „Bestsellery Empiku 2020”. Jak zapowiadają organizatorzy, widowiskowa oprawa muzyczna, obok zaskakującej oryginalnością scenografii i multimediów, to już znak rozpoznawczy tego corocznego wydarzenia. Widzowie usłyszą nowe interpretacje i remiksy znanych utworów przygotowane specjalnie na ten wieczór przez dyrektora muzycznego gali - Igo.

Transmisja rozdania nagród rozpocznie się we wtorek, 9 lutego br. o godzinie 20:15 (więcej tutaj i tutaj).

Jak zapowiadają organizatorzy, wyjątkowe wykonania muzyczne i futurystyczna scenografia - widzowie gali rozdania nagród „Bestsellery Empiku 2020” zostaną zaproszeni w świat elektryzującej cyber odysei. Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiada Igo.

- Za nami bardzo ciężki rok - możliwości działań artystycznych zostały zminimalizowane praktycznie do zera. Tegoroczna gala, która jak zawsze będzie światowej klasy widowiskiem multimedialnym, tym razem odbędzie się bez udziału publiczności, w odpowiedzi na aktualną sytuację. Skupimy się w stu procentach na widzu przed ekranem. Otwiera to dużo nowych możliwości, bardzo trudnych do osiągnięcia przy pełnej publiczności w studio. Razem z moim zespołem przygotowaliśmy futurystyczną podróż muzyczną, którą będą wytyczały znane utwory w nowatorskich aranżacjach. Odkryjemy nowe brzmienia na skalę niespotykaną dotąd w telewizji. Zaprosiliśmy do współpracy szereg wspaniałych artystów, którzy uświetnią to wydarzenie

- podkreśla Igor Walaszek „Igo”.


Oryginalne interpretacje i remiksy znanych utworów wykona grono wykonawców reprezentujących różne pokolenia i style muzyczne. W duetach i kolaboracjach widzowie usłyszą Katarzynę Nosowską, Darię Zawiałow, Tomasza Organka, PRO8L3M, Sanah, Margaret, Martynę Jakubowicz, Kwiat Jabłoni i Vito Bambino. Na scenie wystąpią również artyści nominowani do „Muzycznych Odkryć Empiku” - Błażej Król (za 2019 rok) i OKI (za 2020 rok).

Jak zapowiadają organizatorzy, to 22. edycja wielkiego święta kultury i twórców. „Bestsellery Empiku 2020” zostaną wręczone autorom najczęściej wybieranych książek, płyt i filmów ubiegłego roku. Laureaci odbiorą statuetki z rąk Katarzyny Grocholi (kategoria „Książka”), Malwiny Koteluk („Muzyka”) i Marii Sadowskiej („Film”).

Podczas gali zostaną także ogłoszone „Odkrycia Empiku 2020” w „Literaturze”, „Muzyce” i „Filmie”. - Ta nagroda promuje młodych i zdolnych artystów, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje wizje, wyznaczając możliwe kierunki rozwoju w polskiej kulturze. Ich potencjał i fenomen doceniło Jury złożone z uznanych twórców, krytyków, dziennikarzy oraz ekspertów Empiku - czytamy w komunikacie.

Tego wieczoru widzowie poznają także „Wydarzenie Roku 2020”.

- To specjalna nagroda dla inspirującego zjawiska, projektu czy dzieła, które wywoływało emocje, trwale zmieniło odbiorców, wyróżniało się ze względu na odwagę twórców, nietypowe mariaże stylistyczne bądź przenikanie się różnych dziedzin sztuki albo miało znaczący wpływ na kulturę. O przyznaniu nagrody decyduje kapituła ekspertów Empiku
- czytamy w komunikacie.

W ubiegłym roku tym tytułem okrzyknięty został wykład noblowski Olgi Tokarczuk „Czuły narrator” i „efekt Nobla w Polsce” (więcej tutaj).

Gala rozdania nagród odbędzie się we wtorek, 9 lutego 2021 roku w futurystycznej przestrzeni studia Alvernia Planet. Wydarzenie poprowadzi (po raz kolejny) Marcin Prokop, a reżyserem będzie Maciej Sobociński. Transmisja rozpocznie się o godzinie 20:15 na antenie TVN. Widowisko to zobaczą również widzowie ITVN (TVN International). Wcześniej, od godziny 19:45, na stronie internetowej empik.com i profilu Empiku na portalu społecznościowym Facebook rozpocznie się streaming, a w nim - jak czytamy w komunikacie, jeszcze więcej występów gwiazd oraz wywiady, komentarze i relacje zza kulis. Gospodarzami internetowej transmisji będą Gabriela Drzewiecka i Maciej Musiał (więcej tutaj i tutaj).
 
Galę „Bestsellery Empiku 2020” poprowadzi Marcin Prokop. Na zdjęciu prezenter w programie „Niezwykłe Stany Prokopa” kanału Travel Channel, foto: TVN Discovery
Galę „Bestsellery Empiku 2020” poprowadzi Marcin Prokop. Na zdjęciu prezenter w programie „Niezwykłe Stany Prokopa” kanału Travel Channel, foto: TVN Discovery


„Bestsellery Empiku 2020” - transmisja we wtorek, 9 lutego 2021 roku o godz. 20:15 w TVN. Widowisko to zobaczą również widzowie ITVN (TVN International).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...