reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Usługi EGNOS GEO-4 z satelity Eutelsat Hot Bird 13G

dodano: 2021-02-09 13:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat/GSA.europa

GSA Eutelsat Egnos GEO 4 360px.jpg Usługi EGNOS GEO-4 będą dostępne na satelicie Eutelsat Hot Bird 13G (13°E). Europejska Agencja GNSS (GSA) wybrała francuskiego operatora satelitarnego Eutelsat Communications do opracowania, integracji i obsługi usługi EGNOS GEO-4 nowej generacji. Na orbicie działa już 4 satelity tego systemu: Inmarsat-4F2 (63.9° E), GEO-1 (SES-5 - 5°E), GEO-2 (Astra 5B - 31.5°E), GEO-3 (Eutelsat 5WB - 5°W).

GSA
Satelity Egnos GEO 4 Eutelsat GSA 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa uzgodniona między Eutelsatem a GSA obejmuje 15 lat pracy i opiewa na łączną wartość 100 mln euro, z czego 85 mln euro to finansowanie programu EGNOS z budżetu Unii Europejskiej na lata 2021 - 2027.

EGNOS (European Geostationary Navigation Overlay Service) to europejska usługa geostacjonarnej nakładki nawigacyjnej, która działa jako usługa rozszerzająca globalne systemy pozycjonowania w celu zwiększenia wiarygodności informacji o pozycji. Zapewnia to kluczowe sprawozdanie z rzetelności, które jest niezbędne w lotnictwie, gdzie sam globalny system nawigacji satelitarnej (GNSS) nie spełnia rygorystycznych wymagań operacyjnych określonych przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Jest to szczególnie ważne podczas krytycznych faz lotu, takich jak końcowe podejście. Inne środki transportu, w tym morski i kolejowy, korzystają z tej usługi EGNOS Safety of Life. EGNOS zwiększa również dokładność pozycjonowania w innych zastosowaniach naziemnych, zwłaszcza w rolnictwie, geomatyki i gospodarowaniu gruntami.

Eutelsat obsługuje już usługi EGNOS GEO-3 na satelicie Eutelsat 5 West B (5°W), który wszedł do służby w lutym 2020 r. Satelita Eutelsat Hot Bird 13G, który będzie obsługiwał usługi EGNOS GEO-4, ma zostać zbudowany przez Airbus Defence and Space.

Satelita Eutelsat Hot Bird 13G z​​​​​ostanie wyniesiony na orbitę z kosmodromu Kourou nową, francuską rakietą Ariane 64 w pierwszej połowie 2022 roku.

Źródło: eutelsat.com  europa.eu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...