reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Projekt Manhattan” i seriale w marcu w Epic Drama

dodano: 2021-02-12 01:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama W marcu br. filmowo-serialowy kanał Epic Drama poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje serialowe jak „Biała królowa”, „Babilon Berlin” (sezon 3.), „Projekt Manhattan”, „Singapurskie kleszcze” i ;„Sprawy Frankie Drake” (sezon 4.).

Epic Drama „Odwilż” Anna Chipovskaya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2021 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Biała królowa”
twórcy: Philippa Gregory i Lisa McGee, obsada: Rebecca Ferguson, Max Irons, Amanda Hale, Faye Marsay i James Frain
emisja: w środy o 21:30

Rok 1464. Dynastia Tudorów nie włada jeszcze Anglią: na razie trwa wojna o to, kto jest prawowitym królem. Trwa konflikt między dwoma wielkimi rodami Yorków i Lancasterów. Edward IV - młody, przystojny przedstawiciel Yorków - zostaje koronowany dzięki pomocy makiawelicznego manipulatora, lorda Warwicka zwanego „twórcą królów”. Kiedy jednak Edward zakochuje się w przedstawicielce rodu Lancasterów, pięknej Elżbiecie Woodville - kobiecie z ludu, Warwick czuje, że jego plany kontrolowania władcy mogą się nie powieść. Zaczyna się zacięta rywalizacja między Elżbietą, Małgorzatą Beaufort i Anną Neville, córką Warwicka. Każda z kobiet chce zasiąść na tronie Anglii. To pierwsza z adaptacji powieści Philippy Gregory, które w tym roku pokaże kanał Epic Drama. Później stacja będzie kontynuować emisję ekranizacji jej opowieści sprzed epoki Tudorów - widzowie zobaczą takie seriale, jak: „Biała księżniczka” i „Wieczna księżniczka”. W 2008 roku na ekrany kin weszła filmowa adaptacja innej powieści tej autorki, obraz „Kochanice króla”, w którym główne role zagrały Natalie Portman i Scarlett Johansson (więcej tutaj).

„Babilon Berlin” 3
twórcy: Henk Handloegten, Tom Tykwer i Achim von Borries, obsada: Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Leonie Benesch, Lars Eidinger, Ernst Stötzner i Benno Fürmann
emisja: w czwartki o 21:30

W burzliwych tygodniach poprzedzających katastrofę giełdową i Czarny Piątek inspektor Gereon Rath i Charlotte Ritter zostają przydzieleni do sprawy brutalnego morderstwa aktorki Betty Winter. Gdy Gereon zmaga się z problemem narkotykowym i stara się zaadaptować do życia rodzinnego, Charlotte walczy o uznanie w zdominowanym przez mężczyzn departamencie policji. Dla niektórych jednak trudne czasy okazują się szansą. Tajemniczy Ormianin próbuje sił jako producent filmowy gdy inni walczą o władzę polityczną; Czarna Reichswera zbiera siły przed kolejną próbą obalenia demokracji, a pogrzeb zamordowanego nazisty to doskonała okazja, by sprowokować kolejne starcia z komunistami. Nocami jednak wydaje się, że nic się nie zmieniło, a miasto wciąż tańczy, jakby nie było jutra. - „Babilon Berlin” to serial wysoko oceniany przez krytyków, często uznawany za „najlepszy serial, którego nie znacie”. Opowiedziana w nim historia, scenografia, obsada, muzyka - wszystko jest tu z najwyższej półki. Jak dotąd serial zdobył 13 nagród i 11 nominacji: po prostu nie wolno go przegapić! - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Projekt Manhattan”
twórcy: Sam Shaw, obsada: Rachel Brosnahan, Ashley Zuckerman, John Benjamin Hickey, Olivia Williams, Katja Herbers i Daniel Stern
emisja: w czwartki o 22:30

Serial ukazuje fabularyzowaną wersję wydarzeń, które doprowadziły do powstania pierwszej bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku. Widzowie śledzić będą losy genialnych, choć niedoskonałych naukowców i ich rodzin, którzy próbują jakoś funkcjonować w świecie tajemnic i sekretów przenikających każdy aspekt ich codziennego życia. Charlie Issacs wraz z rodziną przybywa do Los Alamos i przekonuje się, jak wygląda życie ludzi pracujących nad najbardziej tajnym projektem na świecie. W ośrodku działają dwie, rywalizujące ze sobą grupy naukowców: jedną kieruje Reed Akley, drugą - Frank Winter. Żona Franka, Lisa - botanik - zaczyna coś podejrzewać, kiedy dostrzega, jak zmieniają się miejscowe rośliny. W 2015 roku seria zdobyła nagrodę Primetime Emmy za sekwencję tytułową. Jej twórca, Sam Shaw, w roku 2018 otrzymał nagrodę Gildii Scenarzystów Amerykańskich (Writers Guild Award) za serial „Castle Rock”, a wcześniej - w 2013 roku - był nominowany do tego wyróżnienia za serial „Masters of Sex” (więcej tutaj).

„Singapurskie kleszcze”
twórcy: J.G. Farrell i Christopher Hampton, obsada: David Morrissey, Luke Treadaway, Elizabeth Tan, Colm Meaney i Georgia Blizzard
emisja: od niedzieli, 7 marca br. o 21:30

Dla eksportera gumy Waltera Blacketta i jego rodziny Singapur w 1941 roku to świat bogactwa i przywilejów, a rozdarta wojną Europa wydaje się z tej perspektywy bardzo odległa. Jednak plany biznesmena dotyczące wzmocnienia władzy w firmie zostają pokrzyżowane, kiedy pan Webb, partner biznesowy Blacketta, zostaje ubezwłasnowolniony, a udziały Waltera w spółce mają przypaść jego synowi, Matthew. Walter wraz z córką muszą zadbać o własne dziedzictwo: zrobią wszystko, pozbyć się zagrożenia, jakim jest dla nich Matthew. Joan chce go uwieść, ale młodzieniec poznaje tajemniczą chińską dysydentkę, Verę Chiang, i ku niej kieruje swoje uczucia. Podczas gdy kontynent pogrąża się w chaosie wojny, zakazana miłość rozkwita, a epoka kolonialnych przywilejów chwieje się w posadach. Współtwórcą serialu jest Christopher Hampton, laureat Oscara i nagrody BAFTA za scenariusz do „Niebezpiecznych związków” z 1988 roku, a także nagród za dramat „Pokuta” z 2007 roku.

„Sprawy Frankie Drake” 4
twórcy: Michelle Ricci i Carol Hay, obsada: Lauren Lee Smith, Chantel Riley, Rebecca Liddiard, Sharron Matthews i Wendy Crewson
emisja: od wtorku, 23 marca br. o 21:30

Czwarty sezon rozpoczyna się od niezwykłych, leśnych podchodów, w których biorą udział nasze bohaterki: detektywi i najlepsze przyjaciółki, Mary Shaw i Flo Chakowitz. Szybko okazuje się, że to śmiertelnie niebezpieczna zabawa. Frankie i Trudy badają sprawy morderstw, porwań, napadów i otruć - od dzikich lasów po świat wyższych sfer, od podziemnego kabaretu po fabrykę słodyczy. Wykorzystując swoją pozycję funkcjonariuszki policji obyczajowej, Mary może szperać w policyjnych aktach i podsłuchiwać dyskusje policjantów, podczas gdy Flo bada raporty z autopsji, prowadzi naukowe eksperymenty i wykorzystuje swoje nowo nabyte umiejętności medyczne. W tym sezonie Frankie ma nowego adoratora - Europejczyka, kierowcę wyścigowego. Trudy marzy o własnym domu, Mary zakochuje się w niewłaściwym facecie, Flo zakłada rodzinę - ale jak zawsze nie brakuje też niebezpieczeństw, emocji, intryg i wiernej przyjaźni. Rebecca Liddiard, grająca w serialu rolę Mary, w czwartym sezonie dołączyła także do grupy jego scenarzystów: napisała scenariusz jednego z odcinków razem z kierownikiem produkcji, Peterem Mitchellem. Najwyraźniej złapała pisarskiego bakcyla, bo później stworzyła własny, animowany program z udziałem postaci granych przez nią i Sharon Matthews, zatytułowany „Mary and Flo: On the Go” (więcej tutaj).
 
Chantel Riley i Lauren Lee Smith w serialu „Sprawy Frankie Drake”, foto: Viasat World
Chantel Riley i Lauren Lee Smith w serialu „Sprawy Frankie Drake”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...