reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tamta twarz” w Teatrze Telewizji w TVP1

dodano: 2021-02-11 22:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji W poniedziałek, 15 lutego br. o godz. 21:00 TVP1 zaprasza na premierę Teatru Telewizji - spektakl „Tamta twarz”, w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej. Jak czytamy w opisie, to poruszający dramat o rozpadzie rodziny, w której odwracają są zwyczajowe role, gdy dzieci zastępują nieobecnych rodziców i nie potrafią w wielu sytuacjach poradzić sobie ze swoimi emocjami. W ich świecie oprócz samotności i niespełnienia jest jednak miejsce na miłość i nadzieję.

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Martha (w tej roli Roma Gąsiorowska) od lat jest alkoholiczką. Samotnie wychowuje dwoje dzieci. Mąż zostawił ją dla innej kobiety. Opiekuje się nią osiemnastoletni syn Henry (Daniel Namiotko). 15-letnia córka Mia (Monika Frajczyk) przejawia agresywne i aspołeczne zachowania. Dzieci nienawidzą ojca, czują się przez niego zdradzone i opuszczone. Martha pogrąża się w chorobie alkoholowej, a między nią i Henrym nawiązała się dwuznaczna relacja, w której matka całkowicie uzależniła od siebie syna. Sytuacja w rodzinie staje się napięta. Matka obiecuje, że dobrowolnie pójdzie na odwyk, jednak wszelkimi sposobami stara się do tego nie dopuścić. Ojciec widząc tragiczną sytuację grozi byłej żonie przymusowym leczeniem. Kobieta, chcąc zachować resztki godności, przestaje walczyć i postanawia dobrowolnie pójść do kliniki. Wychodzi z domu, chociaż nie ma pewności, czy naprawdę uda się do szpitala.

„Tamta twarz” - o spektaklu - reżyseria: Agnieszka Lipiec-Wróblewska, zdjęcia: Wojciech Staroń, scenografia: Agnieszka Zawadowska, obsada: Roma Gąsiorowska (jako Martha), Monika Frajczyk (Mia), Daniel Namiotko (Henry), Jan Wieczorkowski (Hugh) i inni (więcej tutaj).

Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).
 
Daniel Namiotko i Monika Frajczyk w spektaklu „Tamta twarz”, foto: Stanisław Loba
Daniel Namiotko i Monika Frajczyk w spektaklu „Tamta twarz”, foto: Stanisław Loba


„Tamta twarz” - emisja w poniedziałek, 15 lutego 2021 roku o godz. 21:00 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88+ SE WLAN HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD z WLAN,...

279 zł Więcej...

Konwerter Quad Fuba DEK 417 LTE

Markowy, poczwórny konwerter Universal LNB Quad Fuba z filtrem LTE....

175 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...