reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netia wzmacnia chmurowe partnerstwa

dodano: 2021-02-15 04:42 | aktualizacja: 2021-02-15 10:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Netia nie ma jak w sieci Netia (grupa Cyfrowy Polsat) poinformowała o działaniach podjętych przez nią w 2021 roku w zakresie rozwiązań chmurowych. Netia dołączyła do porozumienia Polska Chmura (Polski Związek Ośrodków Przetwarzania Danych), której celem jest edukacja w zakresie korzyści płynących z chmury dla transformacji cyfrowej, oraz jako pierwszy operator w Polsce została certyfikowanym uczestnikiem programu partnerskiego VMware.

Netia schody wzrost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, VMware jest globalnym liderem rozwiązań do wirtualizacji i zarządzania chmurą obliczeniową. Z rozwiązań tej firmy korzysta około 4000 dostawców na całym świecie, w tym osiem firm z Polski. Netia jest pierwszym polskim operatorem świadczącym usługi chmurowe, który - w ramach programu partnerskiego VMware Cloud Provider - przeszedł certyfikację i otrzymał tytuł „VMware Cloud Verified”. Niniejsze oznaczenie potwierdza, że „dostarczane przez Netię rozwiązania bazują na pełnej funkcjonalności zaawansowanych technologii chmurowych od VMware i jest rękojmią najwyższego poziomu profesjonalizmu” (więcej tutaj i tutaj).

- Certyfikat VMware, to kolejny krok w budowie portfolio usług chmurowych wskazujący, iż usługa chmurowa Netii spełnia wszelkie wymogi funkcjonalne i bezpieczeństwa nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu, że mamy dostęp do najnowszych rozwiązań VMware, w wielu aspektach oferujemy usługi lepiej dopasowane do potrzeb firm, niż globalni gracze chmurowi

- powiedział Rafał Bakalarz, dyrektor sprzedaży do spraw ICT (NetiaNext) w Netii.


Na tym aktywność Grupy Netia z zakresie chmury się nie kończy. Operator dołączył też do porozumienia Polska Chmura, które zrzesza wiodących polskich dostawców usług chmurowych. Celem organizacji - która powstała z inicjatywy Polskiego Związku Ośrodków Przetwarzania Danych, jako „odpowiedź na rosnące potrzeby przedsiębiorstw i instytucji w zakresie bezpiecznego przetwarzania danych - jest edukowanie i oswajanie rynku z rozwiązaniami chmurowymi, w tym głownie zbudowanymi na kompetencjach i doświadczeniu dostawców krajowych” (więcej tutaj).

- Jako przedstawiciel czołowego, w 100 procentach polskiego, dostawcy rozwiązań z zakresu outsourcingu infrastruktury IT, cieszę się, że możemy dołączyć do inicjatywy Polska Chmura. Wierzę, że prowadzone przez nas wspólnie działania edukacyjne, promocyjne oraz doradcze przyczynią się do zwiększenia świadomości rynku w zakresie rozwiązań chmurowych, świadczonych lokalnie i przez lokalne firmy, jak Netia, która posiada obecnie w Polsce 5 ośrodków przetwarzania danych

- powiedział Rafał Bakalarz.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...