reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Motowizja z koncesją KRRiT

dodano: 2021-02-15 05:16 | aktualizacja: 2021-02-15 11:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Motowizja 360 W czwartek, 21 stycznia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Motowizja z siedzibą w Warszawie koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą Motowizja. Program będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 22 godziny na dobę, i będzie miał charakter wyspecjalizowany: motoryzacyjny. Koncesja obowiązuje od dnia 21 stycznia 2021 roku i wygasa z dniem 20 stycznia 2031 roku. Dotychczas stacja ta nadawała na podstawie koncesji wydanej na Malcie spółce Motowizja Television Limited z miejscowości Sliema.

Motowizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pismem z dnia 27 listopada 2020 roku spółka Motowizja z siedzibą w Warszawie wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą Motowizja. W wyniku dokonanej oceny regulator rynku podjął w dniu 29 grudnia 2020 roku uchwałę w sprawie upoważnienia przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do udzielenia spółce Motowizja koncesji.

Program będzie miał charakter wyspecjalizowany: motoryzacyjny, adresowany do wszystkich widzów, ze wskazaniem na widzów powyżej 12 roku życia. Program ma być nadawany codziennie, przez nie mniej niż 22 godziny na dobę. Jak deklaruje wnioskodawca, program Motowizja składał się będzie w przeważającej części z audycji o tematyce motoryzacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem sportów motorowych (wyścigów i rajdów). W programie nadawane będą audycje emitowane „na żywo”, takie jak transmisje z wyścigów samochodowych serii ADAC GT Masters (więcej tutaj i tutaj), Porsche Carrera Cup Germany (więcej tutaj), NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing) (więcej tutaj), FIA Formula Regional European, Ferrari Challenge Europe oraz Virgin Australia Supercars Championship (więcej tutaj i tutaj). Wśród audycji cyklicznych wnioskodawca będzie rozpowszechniał m.in. audycje poświęcone legendom polskiej motoryzacji oraz podsumowania (tak zwane highlights) transmitowanych serii wyścigów samochodowych.

W związku z obostrzeniami związanymi z walką z pandemią Covid-19 wymuszającymi zmiany w organizacji imprez sportowych, wnioskodawca może rozpowszechniać audycje o tematyce zbliżonej do powyżej wymienionych.

Audycje realizujące wyspecjalizowany charakter będą zajmować nie mniej niż 70 proc. tygodniowego i miesięcznego czasu nadawania programu w godzinach 6:00-23:00. W ramach specjalizacji nadawane będą audycje o tematyce motoryzacyjnej - 70 proc. Audycje powtórkowe zajmą 90 proc. w tygodniowym czasie nadawania programu.

Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc. a audycje europejskie 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę wyżej wymieniony udział procentowy jest zgodny z wymogami wynikającymi z artykułu 15 ustępy 1 i 3 „Ustawy o radiofonii i telewizji”. Przewidywany procentowy udział w dobowym czasie nadawania programu audycji i innych przekazów niepochodzących od wnioskodawcy, to jest niewytworzonych przez wnioskodawcę ani na jego wyłączne zamówienie, ani we współdziałaniu z innymi nadawcami wyniesie 50 proc.

Program będzie wypełniać zadania wynikające z artykułu 1 ustęp 1 „Ustawy o radiofonii i telewizji”, głównie ułatwiając korzystanie ze sportu motorowego.

Jako źródło finansowania projektu telewizyjnego wskazano kapitał własny wnioskodawcy. Zgodnie z informacją odpowiadającą aktualnemu odpisowi z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) jedynym udziałowcem spółki Motowizja jest Krzysztof Józef Mikulski (100 proc. udziałów).

Dodajmy, iż kanał pod nazwą Motowizja obecny jest na polskim rynku od 2014 roku - stacja nadawała dotąd na podstawie koncesji wydanej na Malcie spółce Motowizja Television Limited z miejscowości Sliema. Również w 2014 roku ruszyła Motowizja HD, wersja w wysokiej rozdzielczości kanału Motowizja. Wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki. Dostęp do kanału (w SD i/lub HD) mają abonenci Platformy Canal+ (więcej tutaj), Orange TV (więcej tutaj i tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...