reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rekolekcje i Droga Krzyżowa w TV Trwam

dodano: 2021-02-15 15:56 | aktualizacja: 2021-02-16 14:24
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TV Trwam

TV Trwam Telewizja Trwam Telewizja Trwam wychodzi naprzeciw potrzebom wiernych, którzy ze względu m.in. na pandemię COVID-19 nie będą mogli uczestniczyć w duchowych przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych. Na antenie 40-dniowe rekolekcje i nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

TV Trwam Telewizja Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wielki Post to wyjątkowy czas duchowych przygotowań świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z pandemią COVID-19 wielu wiernych nie będzie mogło fizycznie, w kościele uczestniczyć w mszach, rekolekcjach, Drodze Krzyżowej. Jednak będą mogli łączyć się we wspólnej modlitwie za pośrednictwem Telewizji Trwam.

W Środę Popielcową 17 lutego w Telewizji Trwam rozpoczną się 40-dniowe rekolekcje wielkopostne, prowadzone przez o. Marcina Ciechanowskiego OSPPE z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tytuł tegorocznych rozważań to „40 dni ze św. Józefem” - codziennie widzowie będą poznawać historie związane ze św. Józefem, jego postawą i misją. Poprzez świadectwo jego życia wierni będą mogli zrozumieć niesamowitą relację łączącą Boga z ludźmi. Każdy odcinek rekolekcji trwa około 5 minut.

W każdy piątek, od 19 lutego na antenie Droga Krzyżowa z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. W pierwszy piątek Wielkiego Postu wiernym towarzyszyć będą rozważania Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w następne piątki ks. prof. Janusza Nagórnego; słowa związane z Drogą Krzyżową św. Jana Pawła II; św. Ojca Pio; słowa zaczerpnięte z Pisma Świętego; słowa z „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej oraz rozważania ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Rekolekcje Wielkopostne - codziennie, godz. 7:50 (początek w Środę Popielcową 17 lutego).
Droga Krzyżowa - w każdy piątek, godz. 17:00 (początek 19 lutego).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

1 090 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

389 zł Więcej...