reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„#MyFreedomDay” 5 w CNN International

dodano: 2021-02-17 02:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

CNN International „#MyFreedomDay” Piąta odsłona kampanii CNN „#MyFreedomDay”, ze względu na pandemię, zostanie w pełni przeprowadzona przez młodzież w mediach społecznościowych, a jej finał odbędzie się we wtorek, 16 marca br. Jak informuje nadawca, akcja ma na celu podniesienie świadomości na temat współczesnego niewolnictwa na świecie. „#MyFreedomDay” jest częścią projektu „CNN Freedom Project”. W sobotę, 13 marca br. kanał CNN International wyemituje premierowo film dokumentalny zatytułowany „Silk Slaves”.

CNN International „#MyFreedomDay”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CNN w ramach tegorocznej edycji „#MyFreedomDay” mobilizuje młodych ludzi do podpisania deklaracji, w której zobowiązują się do przestrzegania zasad bycia odpowiedzialnymi konsumentami i szerzenia świadomości niewolnictwa w łańcuchach dostaw.

Chętni, którzy podpiszą deklarację „#MyFreedomDay”, dołączą do tysięcy szkół w ponad 100 krajach i będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami na temat przesłania akcji, które w tym roku brzmi: „Wybory, których dokonujesz, działania, które podejmujesz”.

CNN zachęca wszystkich uczestników do udostępnienia filmiku z wydrukowaną i podpisaną deklaracją w mediach społecznościowych oraz nominowania do akcji swoich trzech znajomych, co pozwoli na utworzenie pewnego „łańcuszka wolności” - „Freedom chain” - obrazującego jedność w walce ze współczesnym niewolnictwem. Najdłuższe i najbardziej kreatywne filmiki z hashtagiem „#MyFreedomDay” będą miały szansę zaprezentować się na cnn.com (przejdź na stronę) i innych platformach CNN.

Osoby bez dostępu do drukarki mogą odpowiedzieć na pytanie „Jakie działania podejmujesz, aby pomóc położyć kres niewolnictwu?” i następnie zaprosić do tego wyzwania swoich trzech znajomych.

CNN przygotowało specjalne materiały, które w erze zdalnego nauczania mogą być wykorzystane przez szkoły, uczniów i inne społeczności, aby mogli dołączyć do kampanii bez względu na to, w jakim miejscu się znajdują.

Oprócz specjalnie przygotowanych grafik do udostępnienia na portalach społecznościowych oraz serii dłuższych filmów dokumentalnych, CNN poprowadzi trzy globalne sesje panelowe z udziałem dziennikarzy i prowadzących stacji oraz przedstawicieli społeczności z poszczególnych regionów.

Moderatorami paneli dyskusyjnych, które zostaną udostępnione za pośrednictwem mikrowitryny „#MyFreedomDay”, będą Donie O’Sullivan, Becky Anderson i Kristie Lu Stout. Podczas wydarzenia będą omawiane takie tematy jak: przyczyny i skutki handlu ludźmi czy sposoby walki ze współczesnym niewolnictwem w danym rejonie.

Przed finałem tegorocznej kampanii (we wtorek, 16 marca), w sobotę, 13 marca CNN International wyemituje nowy film dokumentalny zatytułowany „Silk Slaves”. Jego autorzy pochylą się nad tematem pracy niewolniczej w przemyśle jedwabniczym w Indiach. W materiale zostanie przedstawiona także historia młodej kobiety i jej matki, którym udzielono pomocy w odzyskaniu wolności (więcej tutaj).

- Wraz ze startem „CNN Freedom Project” 10 lat temu zobowiązaliśmy się do pomocy w nagłaśnianiu tematu współczesnego niewolnictwa we wszystkich jego nikczemnych postaciach. Misja ta zaprowadziła nas do wielu zakątków na świecie, w których nie respektuje się podstawowych praw człowieka. Dotyczy to m.in. handlu afrykańskimi uchodźcami w Libii, grup oferujących usługi seksualne i handlujących kobietami z rdzennej ludności Kanady czy niewolnic wykorzystywanych do pracy w przemyśle jedwabniczym w Indiach - co też ujawnia nasz najnowszy film dokumentalny. Kampania „#MyFreedomDay” została stworzona z myślą o kolejnych pokoleniach - po to, by dać głos młodym ludziom, którzy z determinacją dążą do likwidacji niewolnictwa za ich życia

- mówi Mike McCarthy, executive vice president oraz general manager w CNN International.


„Silk Slaves” - emisja w sobotę, 13 marca 2021 roku w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...