reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” 10 w TV4

dodano: 2021-02-17 05:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” Michał Mrozek, Kamila Ścibiorek, Marek Włodarczyk, Dariusz Karpiński i Weronika Lewoń foto: Bogdan Bogielczyk/ATM Grupa W poniedziałek, 1 marca br. o godz. 20:30 w kanale TV4 wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 10. sezonu serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”, którego producentem jest ATM Grupa. Obecnie widzowie tej stacji mogą oglądać wcześniejsze odcinki tej produkcji. A co wydarzy się w premierowej odsłonie tej produkcji? Jakie zaskakujące sytuacje pojawią się życiu bohaterów? Czego będą dotyczyły nowe sprawy rozwiązywane przez śledczych? Które wątki wywołają największe emocje wśród widzów?

TV4 TV 4 Czwórka „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” Michał Mrozek, Kamila Ścibiorek, Marek Włodarczyk, Dariusz Karpiński i Weronika Lewoń foto: Bogdan Bogielczyk/ATM Grupa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Między Górską a Jaworem toczyć się będzie niejasna gra, związek Pauliny z Głowackim rozkwitnie, a Walczak trafi do klasztoru. Z kolei Aleksandra zyska nowego wielbiciela, Kopczyk będzie musiał zmierzyć się ze swoimi lękami, a Gawlikowie - z wyjątkowo nieznośną i zuchwałą nastoletnią podopieczną.

Akcja nowego sezonu rozpocznie się trzy tygodnie po wydarzeniach z finału dziewiątej serii, kiedy Dagmara Górska (w tej roli Magdalena Margulewicz) omal nie zginęła, śledząc Tomasza Jawora (Michał Kitliński). Teraz Dagmara powoli odzyskuje siły, ale daleko jej do dawnej formy - ma wyraźne kłopoty z pamięcią, ale czy tylko to ją dręczy? Lekarze nie wiedzą, jak uraz głowy może się jeszcze odbić na funkcjonowaniu jej mózgu, co bardzo martwi naczelnika Edwarda Kubisa (Marek Włodarczyk). Tymczasem Jawor prowadzi sprawy w pojedynkę lub z pomocą Janusza Wojtali (Sasza Reznikow). Jednocześnie próbuje wybadać, ile tak naprawdę Górska zobaczyła w domu Stopki i ile z tego pamięta. Dagmara jednak niewiele mówi - czy to skutki urazu, czy może nieufność w stosunku do partnera?

Jakuba Walczaka (Michał Mrozek) widzowie zastaną w zakonie. Czyżby postanowił zamienić policyjną „blachę” na różaniec? Na komendzie wszyscy wiedzieli, że po ostatnich przejściach - zwłaszcza po tym, jak dowiedział się, że nie jest ojcem dziecka Magdaleny (Monika Mrozowska) - Walczak potrzebuje zmiany otoczenia i czasu, żeby się pozbierać. Jednak wieść o miejscu jego pobytu wywołuje zdumienie i niedowierzanie pomieszane z rozbawieniem. Paulinie (Kamila Ścibiorek), zaszokowanej jego widokiem w habicie, Jakub oznajmia, że po historii z Magdaleną zaczął doceniać uroki celibatu. Jednocześnie prosi ją o pomoc w pewnej sprawie.

Paulina Wach jest dla odmiany nareszcie w szczęśliwym, dojrzałym związku. Oboje z Piotrem Głowackim (Tomasz Sobczak) czują, że to jest to, również Agata (Anna Tomaszewska) cieszy się, że matce wreszcie ułożyło się w miłości, ale jest ktoś, kto nie może się z tym pogodzić, przez co dojdzie do bolesnej konfrontacji.

Marek (Jędrzej Taranek) i Stanisław (Piotr Miazga) Gawlikowie, i tak już stremowani przed wizytą matki, wpadają w popłoch, kiedy okazuje się, że postanowiła ona przyspieszyć swój przyjazd. Mylą się jednak, myśląc, że okropny bałagan, jakiego nie zdążyli ogarnąć w mieszkaniu, to ich największy problem. Na celowniku matki znajdą się ich sprawy osobiste i plany na przyszłość. Czyżby zwiastowało to koniec pewnej ery w życiu braci Gawlików? Jedno jest pewne: krótki pobyt matki w ich domu będzie miał długofalowe konsekwencje. Próbując znaleźć dodatkowe źródło dochodów, Gawlikowie poznają pewną rozwydrzoną i skłonną do ryzyka nastolatkę. Nawet dla starych wygów, którzy niejedno w życiu przeszli, pilnowanie jej może się okazać trudniejsze i bardziej ryzykowne niż sądzili.

Krzysztof Kopczyk (Dariusz Siastacz) nie jest w najlepszym nastroju - kolejne urodziny przypominają mu o tym, że się starzeje, a w dodatku boryka się ze wstydliwym dla niego problemem zdrowotnym. Aleksandra Latoszek (Gabriela Oberbek) oczywiście nie zostawi go samemu sobie. Jej nadopiekuńczość w stosunku do niego znów okaże się zbawienna, zwłaszcza że przez swoje lęki i obawy Krzysztof będzie się zachowywał jak dziecko. Przy okazji Aleksandra pozna sympatycznego lekarza, Ireneusza (Marek Kaliszuk), który od pierwszej chwili będzie pod dużym jej urokiem.

Na komendzie, jak zwykle, nie zabraknie wyzwań zawodowych dla kryminalnych, w tym spraw makabrycznych i bulwersujących przestępstw. W śledztwach jak zwykle nieoceniona okaże się pomoc niezrównanych techników kryminalistyki, Bolesława Kowalskiego (Tomasz Radawiec) i Jara Wiśniewskiego (Jakub Grzybek), oraz patolog Julii Pakulskiej (Magdalena Szczerbowska). Julia i Bolesław z kolei będą musieli szukać pomocy śledczych, by rozwiązać zagadkę zwłok podrzuconych na ich „farmę trupów” i ratować swój zagrożony projekt badawczy. Tymczasem prokurator Jagiełło (Przemysław Kapsa), odkąd pojawiła się na jego drodze Malwina (Katarzyna Konieczna), szczęśliwie nie żyje już tylko pracą. Znacznie zyskał też w oczach kryminalnych na tle przysłanego z Warszawy prokuratora Janika (Przemysław Kozłowski), który nadal daje się wszystkim we znaki (więcej tutaj).
 
Magdalena Margulewicz, Kamila Ścibiorek, Gabriela Oberbek i Michał Mrozek w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”, foto: ATM Grupa/Cyfrowy Polsat
Magdalena Margulewicz, Kamila Ścibiorek, Gabriela Oberbek i Michał Mrozek w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”, foto: ATM Grupa/Cyfrowy Polsat


„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - sezon 10., emisja od poniedziałku do czwartku (od 1 marca 2021 roku) o godz. 20:30 w TV4. Obecnie widzowie tego kanału mogą oglądać wcześniejsze odcinki tego serialu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...