reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Walka i filmy pełne strachu w marcu w AMC

dodano: 2021-02-16 23:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC W marcu br. kanał AMC poleca swoim widzom taki serial jak „Preacher”, a w ramach pasma „Atak zombie” takie produkcje filmowe jak „Kroniki żywych trupów”, „Noc żywych trupów”, „Survival of the Dead”, „Kwarantanna”, „Outpost: Front wschodni”, „Martwe zło”, „Resident Evil” i „Resident Evil 2: Apokalipsa”.

Hip Hop: Kawałki, które wstrząsnęły Ameryką Nicky Minaj AMC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2021 roku w ofercie kanału AMC:

„Preacher”
występują: Ruth Negga, Joseph Gilgun i Dominic Cooper
emisja: w poniedziałki o 22:00

Walczący z powołaniem kaznodzieja Jesse Custer (w tej roli Dominic Cooper) powraca do rodzinnego miasteczka w Teksasie, by objąć prowadzenie kościoła po swym zmarłym ojcu. Kiedy już ma porzucić ambonę, otrzymuje tajemniczą moc, dzięki której może zmusić ludzi do wykonywania swojej woli. Nie zdając sobie sprawy z tego, że dwóch aniołów podąża jego tropem, Jesse stara się zrozumieć nowe zdolności. Jednocześnie w jego życiu pojawiają się była dziewczyna Tulip (Ruth Negga) z nie do końca legalnymi pomysłami oraz zmagający się z problemem alkoholowym wampir Cassidy (Joseph Gilgun). Gdy okrutny lokalny bogacz zaczyna zagrażać kościołowi Jessego, kaznodzieja werbuje przyjaciół do walki o Annville i dusze jego mieszkańców (więcej tutaj).

„Atak zombie”:
emisja: w soboty (od 6 marca br.) o 22:00
Jak zapowiada nadawca, w marcu br. w kanale AMC rządzić będą zombie. W każdą sobotę o godzinie 22:00 straszyć będą historie o żywych trupach w reżyserii mistrzów gatunku, m.in. George’a A. Romero, Toma Saviniego oraz Sama Raimiego.

„Atak zombie”:
„Kroniki żywych trupów” („Diary of the Dead”)
reżyser: George A. Romero, występują: Michelle Morgan, Joshua Close, Shawn Roberts i Todd Schroeder
emisja: w sobotę, 6 marca br. o 22:00

W swoim pierwszym od ponad dwóch dekad niezależnie wyprodukowanym filmie o zombie, George A. Romero powraca do korzeni historii o żywych trupach. Grupa studentów kręci w lesie horror. Gdy odkrywają, że umarli zaczynają ożywać, kierują kamery na prawdziwy horror, którego są świadkami. Tworzą osobisty zapis krwawych spotkań z żywymi trupami i destrukcji wszystkiego, co jest im bliskie. 

„Atak zombie”:
„Survival of the Dead” („Survival of the Dead”)
reżyser: George A. Romero, występują: Kathleen Munroe, Alan van Sprang i Kenneth Welsh
emisja: w sobotę, 6 marca br. o 23:55

Jak czytamy w opisie, mistrz filmu grozy odkrywa na nowo współczesny horror jako gatunek i wyznacza nowe granice konfliktu między żywymi i umarłymi. Zmęczona walką grupa żołnierzy zostaje zwabiona na odległą wyspę, która ma być ostatnim rajem na ziemi. Wkrótce odkrywają, że nawet tam, daleko od cywilizacji, nie ma ucieczki od świata ogarniętego wojną.

„Atak zombie”:
„Kwarantanna” („Quarantine”)
reżyseria: John Erick Dowdle, występują: Dania Ramirez, Jennifer Carpenter, Jay Hernandez, Columbus Short, Greg Germann i Steve Harris
emisja: w sobotę, 13 marca br. o 22:00

Reporterka telewizyjna Angela Vidal i operator kamery spędzają nocną zmianę w remizie strażackiej w Los Angeles. Gdy przychodzi zgłoszenie o mrożących krew w żyłach okrzykach dochodzących z jednego z okolicznych mieszkań, natychmiast tam jadą. Na miejscu okazuje się, że mieszkanka budynku została brutalnie zaatakowana przez coś nieznanego. Wkrótce kilku jej sąsiadów spotyka to samo. Razem z ekipą telewizyjną próbują uciec, ale budynek zostaje poddany kwarantannie. Odcięto dostęp do telefonów, internetu i telewizji. Kiedy kwarantanna dobiega końca, jedynym dowodem na to, co się stało, jest film Angeli Vidal.

„Atak zombie”:
„Outpost: Front wschodni” („Outpost - Rise of the Spetsnaz”) 
reżyseria: Kieran Parker, występują: Bryan Larkin, Ivan Kamaras i Velibor Topic
emisja: w sobotę, 13 marca br. o 23:50

Akcja filmu toczy się w roku 1944, daleko za liniami frontu wschodniego. Po udanym nalocie na konwój Niemców, sierżant Dolokhov i jego rosyjscy komandosi znajdują szokujące badania, które mogą zmienić przebieg wojny. Zanim udaje im się trafić w bezpieczne miejsce, zostają złapani przez wrogów. W nazistowskiej jednostce Rosjanie odkrywają armię nieumarłych niemieckich żołnierzy. Komandosi muszą stawić czoła wielu przeszkodom, żeby wydostać się z przerażającego obiektu, zanim Niemcy zdążą udoskonalić swoje badania i wypuścić armię zombie na całą Europę.

„Atak zombie”:
„Martwe zło” („The Evil Dead”) 
reżyseria: Sam Raimi, występują: Bruce Campbell, Ellen Sandweiss, Hal Delrich, Sarah York
emisja: w sobotę, 20 marca br. o 22:00

Podczas wakacyjnego wyjazdu pięcioro studentów robi nieplanowany postój w opuszczonej górskiej chacie otoczonej gęstymi lasami. Wewnątrz domku znajdują starożytną okultystyczną księgę pełną hieroglifów i makabrycznych ilustracji, sztylet z ludzkich kości oraz magnetofon szpulowy. Nagrana wiadomość, czytana przez profesora archeologii, opisuje zawartość sumeryjskiej „Księgi Umarłych”, wypełnionej zaklęciami służącymi do ożywiania demonów z innego świata, które mogą opętać żywych. Odtwarzane później tego wieczoru tłumaczenia rytualnych pieśni wywołują wstrząs u niezwykle wrażliwej Shelly i jednocześnie wyzwalają złowrogi byt z głębi lasu (więcej tutaj).

„Atak zombie”:
„Noc żywych trupów” („Night of the Living Dead”) 
reżyseria: Tom Savini, występują: Patricia Tallman, Tony Todd i Tom Towles
emisja: w sobotę, 20 marca br. o 23:45

Oryginalny czarno-biały film „Noc żywych trupów” George’a Romero przekroczył granice horroru, a publiczność na całym świecie okrzyknęła go filmowym klasykiem. Ten remake w reżyserii Toma Saviniego, wieloletniego eksperta Romero od efektów specjalnych, barwnie ożywia koszmarną i mrożącą krew w żyłach akcję. Siedem osób barykaduje się w gospodarstwie, kiedy armia mięsożernych zombie grasuje po okolicy (więcej tutaj).

„Atak zombie”:
„Resident Evil” („Resident Evil”)
reżyseria: Paul W. S. Anderson, występują: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius i James Purefoy
emisja: w sobotę, 27 marca br. o 22:00

Thriller oparty na serii gier wideo. Coś strasznego czai się w Hive, ogromnym podziemnym ośrodku badawczym. Wybucha epidemia śmiertelnego wirusa, a Czerwona Królowa, komputer kontrolujący ośrodek, zamyka cały obiekt i zabija wszystkich uwięzionych pracowników. Grupa komandosów pod dowództwem Alice i Rain chce odizolować wirusa od świata. Odkrywają, że pracownicy ośrodka tak naprawdę nie zginęli, tylko stali się żarłocznymi nieumarłymi - jedno ugryzienie lub zadrapanie przemienia ich ofiarę w żywego trupa. Alice i jej oddział mają trzy godziny na to, by pokonać szereg przerażających przeszkód i zakończyć misję, zanim wirus opanuje Ziemię (więcej tutaj).

„Atak zombie”:
„Resident Evil 2: Apokalipsa” („Resident Evil: Apocalypse”)
reżyseria: Alexander Witt, występują: Milla Jovovich, Sienna Guillory i Oded Fehr
emisja: w sobotę, 27 marca br. o 23:55

W sequelu filmowego hitu „Resident Evil” spełnia się największy koszmar Alice (Milla Jovovich). Śmiercionośny wirus, który bohaterka i jej elitarny oddział próbowali zniszczyć, wydostał się z Racoon City. Po tym jak Umbrella Corporation schwytała Alice w celu przeprowadzenia eksperymentu, kobieta została genetycznie wzmocniona nowymi mocami, zmysłami oraz zręcznością (więcej tutaj).
 
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: Lewis Jacobs
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: Lewis Jacobs
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Jennifer Carpenter i Jay Hernandez w filmie „Kwarantanna”, foto: AMC Networks International
Jennifer Carpenter i Jay Hernandez w filmie „Kwarantanna”, foto: AMC Networks International
Milla Jovovich w filmie „Resident Evil”, foto: AMC Networks International
Milla Jovovich w filmie „Resident Evil”, foto: AMC Networks International
Sienna Guillory w filmie „Resident Evil 2: Apokalipsa”, foto: AMC Networks International
Sienna Guillory w filmie „Resident Evil 2: Apokalipsa”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 -V1 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...