reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVNow zostanie przemianowana na RTL+?

dodano: 2021-02-17 14:00 | aktualizacja: 2021-02-19 12:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: DWDL/Infosat/broadbandtvnews

TVNow logo RTL grupa medialna SVOD 360px.jpg RTL chce zmienić nazwę usługi streamingowej TVNow na RTL+. Grupa medialna RTL Deutschland i jej spółka matka RTL Group chcą wyraźniej wyeksponować markę RTL i dlatego w tym kontekście zamierza zmienić nazwę usługi strumieniowej TVNow na RTL+. Informację podaje serwis branżowy DWDL, powołując się na projekt „RTL United”.

satkurier.pl
Medien Gruppe RTL Deutschland.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tym samym RTL reaguje na umiędzynarodowienie konkurencji z globalnymi dostawcami usług streamingowych, takimi jak Disney+, Netflix czy Amazon Prime Video, którym chcą przeciwdziałać silną marką RTL. Zmiana nazwy planowana jest na 2. połowę 2021 roku.

Aby uniknąć nieporozumień, nadawcy telewizyjnemu RTLplus trzeba będzie należy nadać nową nazwę. Grupa medialna RTL Deutschland chce w przyszłości występować pod bardziej chwytliwą nazwą RTL Deutschland.

Niemieckie media zwróciły też uwagę na interesujący szczegół. Otóż wyraźne oznaczenie usługi streamingowej jako produktu RTL sugeruje, że kierownictwo RTL najwyraźniej straciło nadzieję na zdobycie ProSiebenSat.1 jako partnera oferty SVOD w TVNow. Początkowo ProSiebenSat.1 został zaproszony do rozpowszechniania swoich kanałów w TVNow - i dlatego prawdopodobnie wybrano neutralną nazwę. Teraz nastąpił znaczący zwrot akcji i kierunek na RTL+ i RTL Deutschland, bo chyba nie ma na co czekać - świat streamingu zaczął szybko przyspieszać, a RTL został z tyłu.

ProSiebenSat.1 podąża własną ścieżką rozwoju w obszarze przesyłania strumieniowego z platformą Joyn obsługiwaną wspólnie z Discovery, ale pozostaje daleko z tyłu w stosunku do potęg z USA: Disney+ czy Netflix. 

Źródło: broadbandtvnews.com  infosat.de  dwdl.de

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV dla MUX8 w pionie

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69...

49 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...