reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVNow zostanie przemianowana na RTL+?

dodano: 2021-02-17 14:00 | aktualizacja: 2021-02-19 12:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: DWDL/Infosat/broadbandtvnews

TVNow logo RTL grupa medialna SVOD 360px.jpg RTL chce zmienić nazwę usługi streamingowej TVNow na RTL+. Grupa medialna RTL Deutschland i jej spółka matka RTL Group chcą wyraźniej wyeksponować markę RTL i dlatego w tym kontekście zamierza zmienić nazwę usługi strumieniowej TVNow na RTL+. Informację podaje serwis branżowy DWDL, powołując się na projekt „RTL United”.

satkurier.pl
Medien Gruppe RTL Deutschland.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tym samym RTL reaguje na umiędzynarodowienie konkurencji z globalnymi dostawcami usług streamingowych, takimi jak Disney+, Netflix czy Amazon Prime Video, którym chcą przeciwdziałać silną marką RTL. Zmiana nazwy planowana jest na 2. połowę 2021 roku.

Aby uniknąć nieporozumień, nadawcy telewizyjnemu RTLplus trzeba będzie należy nadać nową nazwę. Grupa medialna RTL Deutschland chce w przyszłości występować pod bardziej chwytliwą nazwą RTL Deutschland.

Niemieckie media zwróciły też uwagę na interesujący szczegół. Otóż wyraźne oznaczenie usługi streamingowej jako produktu RTL sugeruje, że kierownictwo RTL najwyraźniej straciło nadzieję na zdobycie ProSiebenSat.1 jako partnera oferty SVOD w TVNow. Początkowo ProSiebenSat.1 został zaproszony do rozpowszechniania swoich kanałów w TVNow - i dlatego prawdopodobnie wybrano neutralną nazwę. Teraz nastąpił znaczący zwrot akcji i kierunek na RTL+ i RTL Deutschland, bo chyba nie ma na co czekać - świat streamingu zaczął szybko przyspieszać, a RTL został z tyłu.

ProSiebenSat.1 podąża własną ścieżką rozwoju w obszarze przesyłania strumieniowego z platformą Joyn obsługiwaną wspólnie z Discovery, ale pozostaje daleko z tyłu w stosunku do potęg z USA: Disney+ czy Netflix. 

Źródło: broadbandtvnews.com  infosat.de  dwdl.de

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...