reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Platforma StarTimes do likwidacji?

dodano: 2021-02-20 11:59
autor: Jerzy Kruczek | źródło: beIN/sportcal/zambiawatchdog

StarTimes logo platforma afrykanska 360px.jpg Według raportu GlobalData, platforma StarTimes, czyli chiński operator płatnej telewizji w Afryce Subsaharyjskiej, korzystający z 3 transponderów pasma C (4GHz) z satelity Eutelsat 10A (10°E), stoi w obliczu groźby likwidacji po tym, jak nie zapłacił beIN Media Group transzy za prawa do francuskiej ligi piłkarskiej Ligue 1. StarTimes nadaje kanały w MPEG-4 i koduje w systemie Conax. Są też platformy StarTimes TV Moçambique nadająca z satelity Eutelsat 3B (3,1°E) oraz StarTimes TV Uganda, korzystająca z satelity Eutelsat 8 West B (8°W).

StarTimes
Startimes TV platforma afryka sport 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponieważ StarTimes nie dokonał żadnych płatności za prawa do francuskiej Ligue 1, to jest aktualnie zadłużony na kwotę blisko 11 mln dol. wraz z odsetkami (zgodnie z pozwem sądowym).

GlobalData twierdzi, że operator platformy StaTimes, część chińskiego holdingu Century Sun z siedzibą w Hongkongu, opóźnił płatności na rzecz innych właścicieli praw do wydarzeń sportowych, chociaż nie zostały one jeszcze przekazane do postępowania sądowego.

StarTimes w ostatnich latach poszerzał swoje portfolio piłkarskich najwyższej półki.
W sierpniu 2020 roku StarTimes nabył na 4 lata niewyłączne prawa do hiszpańskiej LaLigi dla francuskojęzycznej części Afryki, a inne rozgrywki, które pokazuje w sezonie 2020-21, obejmują hiszpański Copa del Rey, Puchar Anglii, Coppa Italia i Liga Europy UEFA oraz zbliżające się piłkarskie Mistrzostwa Europy.

Jednak to umowa zawarta w połowie 2018 r. dotycząca praw telewizyjnych do Ligue 1 w angielskiej wersji językowej i lokalnych językach w Afryce Subsaharyjskiej ujawniła trudności finansowe, przed którymi stoi operator StarTimes. Co ciekawe na swojej stronie internetowej platforma StarTimes nie reklamuje się, że pokazuje mecze Ligue 1 - tak jakby te transmisje już nie istniały dla abonentów tej platformy.

Po wniesieniu sprawy do sądów w Hongkongu, nowy miesięczny plan płatności zainicjowany przez StarTimes został uzgodniony przez obie strony przed rozpoczęciem sezonu 2019/20, ale StarTimes  i tak nie wpłacił pierwszej transzy wymaganej do 1 października 2020 r.

Od tego czasu rozmowy między prawnikami obu stron nie doprowadziły do ​​zakończenia sporu, a beIN, który posiada międzynarodowe prawa do Ligue 1 od 2018/19 do 2023/24, podjął teraz mocna decyzję o wydaniu nakazu likwidacji StarTimes ze względu na długi.

StarTimes odmówiło komentarza, ale trzeba mieć sporo obaw czy ta platforma przetrwa, a największymi przegranymi mogą stać się końcowi właściciele praw, czyli ligowe władze i same kluby Ligue 1, LaLigi, itd. 

Źródło: lyngsat.com  sportcal.com  zambiawatchdog.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...