reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio 357 wydłuża nadawanie - nowe audycje

dodano: 2021-02-22 10:08
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Radio 357

Radio 357 Gramy dłużej Od 22 lutego br. Radio 357 wydłuża nadawanie - w dni powszednie będzie nadawać do północy. W paśmie między godziną 22 a 24:00 pojawią się cztery autorskie audycje muzyczne. Poprowadzą je: Marta Kula (jazz), Łukasz Dunaj (ciężkie brzmienia), Marta Malinowska (hip-hop) i Baasch (muzyka elektroniczna). 22 lutego o 22:00 na antenie specjalny „soundclash” – muzyczny dialog autorów nowych audycji.

fot. Darek Kawka
Radio 357 Darek Kawka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do tej pory w dni powszednie Radio 357 emitowało audycje do godz. 22:00. Po tej godzinie na antenie nadawana była muzyka. Nowe audycje wypełnią pasmo wieczorne i tym samym wydłużą ramówkę do północy.

– Zgodnie z zapowiedziami, uruchamiamy kolejne audycje. Po dwóch nowych pasmach publicystycznych nadawanych o godz. 15:00 i 21:00 nadszedł czas na rozbudowanie oferty muzycznej. Uwzględniamy przy tym głosy i reakcje słuchaczy. Staramy się budować ciekawą propozycję, którą trudno znaleźć gdzie indziej – mówi Katarzyna Pruchnicka, kierująca rozwojem oferty programowej Radia 357.

W nowym paśmie pojawią się cztery nowe audycje autorskie. Dwie z nich poprowadzą Marta Kula i Marta Malinowska z zespołu radia.

– To będzie pasmo tworzone przez pasjonatów, a jednocześnie profesjonalistów w swoich muzycznych bajkach. Dla Marty Kuli to pierwsza stała audycja. Słuchacze przyjęli Martę znakomicie, co bardzo nas ucieszyło. Z kolei Marta Malinowska wie wszystko o hip-hopie - od lat najpopularniejszym gatunku muzycznym. Wydłużenie prowadzonej przez nią „Selekcji naturalnej” do dwóch godzin było tylko kwestią czasu – wyjaśnia Piotr Stelmach, koordynujący brzmienie i muzyczną część oferty Radia 357. – Namówiliśmy do współpracy także Łukasza Dunaja i Bartosza Schmidta, czyli Baascha. Łukasz to autorytet, jeśli chodzi o ciężkie granie. Jest redaktorem naczelnym Noise Magazine i autorem między innymi biografii zespołu Rammstein. Baasch to jeden z najbardziej obiecujących producentów, kompozytorów i wykonawców muzyki elektronicznej. Po każdej osobie z tej niezwykłej „czwórki” możemy spodziewać się kapitalnych audycji. Liczę na to, że dla fanów tych brzmień to pasmo szybko stanie się pozycją obowiązkową.

W poniedziałki Marta Kula zaproponuje brzmienia z obszaru jazzu, muzyki klasycznej, rocka, poezji śpiewanej i muzyki świata.

– Będziemy odkrywać, ale i wracać do nagrań, które powodują ten miły dreszcz – zapowiada dziennikarka.

We wtorek Łukasz Dunaj zaprosi do świata cięższych brzmień – metal, hardcore, punk i „czarna” elektronika.

- W tej audycji będziemy grać na ostro, ale niebanalnie. Jednak lojalnie ostrzegam - słuchając nas będziecie mogli usłyszeć od domowników: „wyłącz ten hałas, spać nie można!”. I będzie to dla nas najlepszy dowód na dobrze wykonaną robotę – mówi Dunaj.

W środę w wydłużonym do dwóch godzin formacie i o nowej porze zadebiutuje audycja Marty Malinowskiej poświęcona hip-hopowi. Jak przekonuje prowadząca:

– W naszym otoczeniu funkcjonuje coraz więcej elementów wywodzących się z tej kultury. Pomożemy je dostrzec i polubić.

Gospodarzem czwartkowego wieczoru będzie Bartosz Schmidt, czyli Baasch.

– Postaram się pokazać, że w muzyce elektronicznej potrafi być dużo emocji o różnym ładunku – mówi autor.

Na start pasma autorzy audycji wspólnie organizują audycję specjalną. Pojawi się na antenie w poniedziałek, 22 lutego o godz. 22.00.

– Będzie to tzw. „soundclash”, czyli swoisty muzyczny dialog autorów. Przy tak różnych muzycznych kierunkach i wrażliwościach prowadzących będzie to na pewno unikatowa propozycja. Bardzo namawiam, żeby zarezerwować ten wieczór i spędzić go z Radiem 357 – mówi Piotr Stelmach.

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Redakcję tworzy 70-osobowy zespół. Na antenie można usłyszeć audycje prowadzone m.in. przez Marka Niedźwieckiego, Piotra Kaczkowskiego, Kubę Strzyczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Krystiana Hanke, Michała Olszańskiego, Ernesta Zozunia czy Patrycjusza Wyżgę. Radio utrzymuje się w całość z wpłat słuchaczy. 27 000 patronów przekazuje już 600 000 zł miesięcznie poprzez serwis Patronite. Stacja nadaje od 5 stycznia 2021 roku. W pierwszym miesiącu działalności stream radia uruchomiono 34 mln razy na 2,5 mln urządzeń. W tym czasie wyemitowanych zostało 250 audycji i około 10 000 piosenek. Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Nowe audycje w Radiu 357:

Poniedziałek (22:00-24:00) - Cool Kid Of Jazz - Marta Kula
Wtorek (22:00-24:00) - Włącz Ten Hałas - Łukasz Dunaj
Środa (22:00-24:00) - Naturalna Selekcja - Marta Malinowska
Czwartek (22:00-24:00) - Neurotransmisja - Baasch (Bartosz Schmidt)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...