reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-08 - 2022-08-09

Supercars Championship na żywo w Sportklubie

dodano: 2021-02-22 10:09
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Sportklub

Supercars Championship Sportklub W Stanach Zjednoczonych wystartowało już NASCAR, w Dubaju Asian Le Mans Series, teraz pora, aby sezon ruszył na dobre na antypodach. 27 lutego w Bathurst pierwszy wyścig Supercars Championship. Transmisja tej rundy, jak i wszystkich pozostałych w 2021 roku, w Sportklubie.

Sportklub
Supercars Championship Sportklub


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Australijczycy kochają sporty motorowe, a Supercars Championship ma ich w sercach szczególne miejsce, bo to najbardziej prestiżowa seria, w której rywalizują najlepsi miejscowi kierowcy. W tym roku wyścig po tytuł odbędzie się w niej już po raz dwudziesty piąty. Z nowym partnerem tytularnym bo Virgin Australia zastąpiona została przez Repco, ze zmianami w kalendarzu, a przede wszystkim bez obrońcy tytułu i z ostatnim sezonem Holdena Commodore ZB!

Holden o swojej decyzji poinformował już w lutym 2020 roku, zaznaczając, że w bieżącym sezonie Commodore ZB będą ścigały się we wszystkich rundach, nie mogą jednak liczyć na jakiekolwiek techniczne wsparcie. Ogromną zmianą jest również pożegnanie się z serią Scotta McLaughlina, Nowozelandczyka, który zdobył trzy ostatnie tytuły mistrzowskie. W 2021 roku nie będzie miał takiej okazji, zdecydował się bowiem na starty w barwach Team Penske w IndyCar Series, w której swoich sił ze zmiennym szczęściem próbował już zresztą w ubiegłym roku. Decyzja McLaughlina oznacza, że po raz pierwszy od 1996 roku urzędujący mistrz nie stanie do obrony tytułu.

Nowozelandczyk wszystkie swoje trzy tytuły zdobył w barwach DJR Team Penske, którego również… nie zobaczymy w tym sezonie. Pod koniec 2020 roku większościowy pakiet zespołu został odsprzedany, powstał w ten sposób Dick Johnson Racing i historia zatoczyła koło, była bowiem używana przez team do 2014 roku. Nowy zespół na bieżący sezon wystawi nie tylko Dick Johnson Racing, ale też m.in. Erebus Motorsport, który po ostatnim wyścigu w 2020 roku opuścili David Reynolds i Anton de Pasquale. W ich miejsce zakontraktowano Willego Browna i Brodiego Kosteckiego.

Sezon startuje w weekend 27-28 lutego wyścigiem Mount Panorama 500 rozgrywanym w Bathurst w Nowej Południowej Walii. W sumie w całym 2021 roku odbędzie się 12 rund, niemal jedna w miesiącu. Wyjątkiem będzie maj, w którym zaplanowano dwa starty – Bend SuperSprint i Winton SuperSprint. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednim sezonie, wszystkie wyścigi kibice w naszym kraju zobaczą na żywo w Sportklubie.

Plany transmisyjne Sportklubu z Supercars Championship 2021:

27-28 lutego, Mount Panorama 500 / Mount Panorama Circuit
19-21 marca, Sandown SuperSprint / Sandown Raceway
10-11 kwietnia, Tasmania SuperSprint / Symmons Plains Raceway
8-9 maja, The Bend SuperSprint / The Bend Motorsport Park
29-30 maja, Winton SuperSprint / Winton Motor Raceway
19-20 czerwca, Darwin Triple Crown / Hidden Valley Raceway
10-11 lipca, Townsville 500 / Reid Park Street Circuit
21-22 sierpnia, Sydney SuperNight / Sydney Motorsport Park
11-12 września, Perth SuperNight / Wanneroo Raceway
10 października, Bathurst 1000 / Mount Panorama Circuit
6-7 listopada, Auckland SuperSprint / TBA
4-5 grudnia, Gold Coast 500 / Surfers Paradise Street Circuit


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...