reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Były prezydent Ukrainy kupił kanał informacyjny

dodano: 2021-02-22 17:08 | aktualizacja: 2021-02-22 19:20
autor: RO | źródło: mediasat.info/satkurier.pl

Priamyj (Tonis) Prywatna, ukraińska stacja informacyjna Priamyj zmieniła właściciela. Został nim urzędujący w latach 2014-2019 prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, a obecnie szef opozycyjnej partii Europejska Solidarność.

https://prm.ua/wp-content/uploads/2018/11/youtu.be-tych00MuZFI.jpg
Priamyj


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Poroszenki, decyzja ta została podjęta w związku z potrzebą ochrony kanału. Oświadczył on, że obecny rząd planował nałożenie sankcji na byłego właściciela Priamyj, Wołodymyra Makiejenko, co doprowadziłoby do zamknięcia stacji telewizyjnej.

Poroszenko oznajmił, że zapłacił „duże pieniądze" na pokrycie długów stacji Priamyj. Teraz ostatecznym właścicielem jest spółka Prime Assets Capital, w której 100% udziałów posiada Petro Poroszenko.

Priamyj nadaje od 24 sierpnia 2017 roku w wyniku rebrandingu ogólnotematycznego kanału Tonis. Start emisji nie był przypadkowy – 24 sierpnia na Ukrainie obchodzony jest Dzień Niepodległości. Rebranding był pomysłem ówcześnie nowego właściciela Wołodymyra Makiejenko, który postanowił zainwestować w formułę Infotainment, czyli formę prezentacji materiału telewizyjnego lub audycji, łącząc jednocześnie rozrywkę i informację.

Petro Poroszenko jest właścicielem kanału informacyjnego Channel 5 i wygląda na to, że poważnie myśli nad tworzeniem holdingu kanałów informacyjnych. Ponadto do niego należy firma Roshen, największa korporacja na Ukrainie produkująca wyroby ciastkarskie i cukierki.

 

Źródło: mediasat.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...