reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DVB zatwierdza specyfikacje DVB-TA i DVB-HB

dodano: 2021-02-22 14:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DVB/satkurier.pl

DVB BlueBook Rada Sterująca DVB zatwierdziła publikację dwóch niebieskich ksiąg - zaktualizowanej specyfikacji i nowej specyfikacji. Po pierwsze zaktualizowano specyfikację DVB Targeted Advertising (BlueBook A178-1r1) w celu uwzględnienia znaku wodnego jako alternatywnego sposobu sygnalizowania miejsca, w którym treść może zostać umieszczona w transmisji. Po drugie wydano DVB Home Broadcast (BlueBook A179) - rozwiązanie umożliwiające redystrybucję usług telewizyjnych w domu na urządzenia IP.

DVB


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rada Sterująca DVB zatwierdziła również utworzenie grupy zadaniowej w celu zbadania, czy i jakie działania DVB mogłaby podjąć w celu wsparcia wdrażania dyrektywy UE o audiowizualnych usługach medialnych w odniesieniu do systemów DVB. Dyrektywa ta reguluje ogólnounijną koordynację przepisów krajowych dotyczących wszystkich mediów audiowizualnych, zarówno tradycyjnych przekazów telewizyjnych, jak i usług na życzenie.

Włączanie DVB-TA za pośrednictwem starszych odbiorników

Dwuczęściowa specyfikacja DVB Targeted Advertising została opublikowana przez ETSI w grudniu ubiegłego roku, co utorowało nadawcom możliwość wykorzystania nowych źródeł przychodów poprzez oferowanie skuteczniejszych kampanii reklamowych i spersonalizowanych treści w linearnych sieciach nadawczych. Do pierwszej części specyfikacji dodano nową, kluczową opcję, w której znak wodny może być teraz używany do sygnalizacji.

Celem dodania signalling on media essence (SoME) jest włączenie DVB Targeted Advertising dla podłączonych do internetu telewizorów wyświetlających liniową usługę nadawczą odbieraną przez starsze (niepodłączone) dekodery. Ponieważ sygnalizacja możliwości wstawienia treści tkwi w istocie medialnej i utrzymuje się przez transkodowanie i multipleksowanie, może być osadzona przez nadawcę i dostarczona do odbiornika bez jakiejkolwiek potrzeby wyspecjalizowanej obsługi przez operatora sieci lub platformy. Może bezproblemowo przechodzić przez systemy operatora sieci/platformy.

DVB BlueBook A178-1r1 zawiera rozdział 8 obejmujący techniczne aspekty korzystania z SoME, a także parę załączników zawierających informacje związane z określonymi platformami docelowymi i wskazówki dotyczące łagodzenia problemów z doświadczeniem użytkownika, które mogą wystąpić, gdy stosowana jest sygnalizacja oparta na znaku wodnym.

Trwa tworzenie materiałów do weryfikacji i walidacji (V&V) wspomagających wdrażanie. Po zakończeniu tego procesu aktualizacja zostanie wysłana do ETSI w celu formalnej standaryzacji jako wersja TS 103 752-1.

DVB Home Broadcast

Specyfikacja DVB-HB została zaprojektowana tak, aby umożliwić urządzeniom klienckim, takim jak smartfony, tablety lub dongle HDMI, dostęp i korzystanie z treści transmitowanych ponownie via IP przez serwer znajdujący się w tej samej sieci lokalnej. W ten sposób może przekształcić dowolne urządzenie obsługujące protokół IP w odbiornik telewizyjny, umożliwiając mu odbieranie usług w jakości nadawania.

Zastosowania mogą również wykraczać poza dom, obejmując domy opieki, hotele, hotspoty Wi-Fi, itp. Rozwiązanie jest wstecznie kompatybilne z istniejącymi serwerami i klientami SAT>IP oraz jest zaprojektowane tak, aby było również kompatybilne z nowymi klientami DVB-I.

Opracowywanie materiałów V&V jest w toku, a specyfikacja zostanie przesłana do ETSI w celu standaryzacji po ukończeniu pakietu V&V.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...