reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tok FM poszerza ofertę podcastów historycznych

dodano: 2021-02-24 00:56 | aktualizacja: 2021-02-24 12:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM W piątek, 19 lutego 2021 roku nastąpiła premiera 1. odcinka podcastu historycznego „Babel - Rzeczpospolita Multi-Kulti” (kontynuacja podcastu „Lechistan - orientalna historia Polski”). To nowa propozycja w ofercie podcastowej Radia Tok FM (Agora), dostępna na stronie internetowej tokfm.pl oraz w aplikacji Tok FM. Jak zapowiada nadawca, co piątek prowadzący Paweł Sulik i Adam Balcer będą odkrywać przed słuchaczami fascynującą, wielokulturową historię Polski. Oferta podcastów historycznych, dostępnych na platformie Tok FM, została w ostatnim czasie wzbogacona również o program „Nowa Europa Wschodnia”.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Babel - Rzeczpospolita Multi-Kulti” to kontynuacja podcastu Tok FM „Lechistan - orientalna historia Polski”. Jak zapowiada nadawca, autorzy audycji Paweł Sulik i Adam Balcer będą przedstawiać w niej niezwykłą wielokulturową historię naszego kraju. Pokażą, jaki wpływ na dzieje Polski miały inne narody i kultury, a także jakie historyczne powiązania łączą Polskę z Europą i z całym światem. W swoim programie, w ciekawy i unikalny sposób, z pewną dawką humoru i dystansu opowiedzą również o faktach, datach, wydarzeniach i zjawiskach kulturowych, które znacząco wpłynęły na Polskę, jaką znamy dziś.

Jak przypominają Paweł Sulik i Adam Balcer, od czasu zakończenia II wojny światowej Polska jest jednym z najbardziej jednolitych etnicznie państw w Europie. Wcześniej, przez 600 lat sytuacja była jednak zupełnie inna. W Polsce - w ówczesnych granicach, nie-Polacy stanowili większość albo znaczną część mieszkańców. Te wielowiekowe polskie „spotkania z Innymi” sprzyjały nierzadko mieszaniu się kultur. Odwieczny stan wieloetniczności przełożył się na nasze historyczne doświadczenia zarówno konfrontacji, jak i koegzystencji z sąsiadami. Polacy wpływali na nich, ale również sami zostali fundamentalnie ukształtowani przez relacje z innymi nacjami. - Szczególnie ten drugi wymiar jest w Polsce wciąż mało znany i niewystarczająco doceniony - czytamy w opisie.

Autorzy podcastu podkreślają, że wśród wielu Polaków pokutuje też myślenie o Polsce jako wyspie („nasza chata z kraja”), której horyzont kończy się na sąsiadach, a maksymalnie na Europie. A przecież, ze względu na naszą mobilność, mieliśmy także istotny wpływ na historię bardzo odległych krajów i inspirowały nas kultury położone dalej niż za miedzą.

Podcast Babel - Rzeczpospolita Multi-Kulti będzie dostępny bez opłat, wyłącznie w internecie - na stronie tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej Tok FM. Kolejne odcinki będą publikowane co tydzień, w piątki o godzinie 18:00.

Oferta podcastów historycznych, dostępnych na platformie Tok FM, została w ostatnim czasie wzbogacona również o program Nowa Europa Wschodnia. Audycje tworzy redakcja serwisu internetowego new.org.pl, który prowadzi Fundacja Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Podcasty przygotowuje zespół pod kierownictwem Jarosława Kociszewskiego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...