reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Projekt Manhattan” w kanale Epic Drama

dodano: 2021-02-24 02:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama „Projekt Manhattan” Grupa naukowców otrzymała misję, by skonstruować pierwszą na świecie bombę atomową. Muszą się spieszyć - rozpoczyna się największy w historii nauki wyścig z czasem. Jak czytamy w opisie, amerykański serial „Projekt Manhattan” („Manhattan”) obserwuje poczynania genialnych, choć niewolnych od wad wynalazców i ich rodzin. Świat, w którym się znaleźli, opiera się na sekretach i kłamstwach przenikających w każdy aspekt ich życia. Emisja premierowego odcinka serialu odbędzie się w czwartek, 25 lutego br. o godz. 22:30 w kanale Epic Drama.

Epic Drama „Projekt Manhattan”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, pełna tajemnic i suspensu akcja „Projektu Manhattan” rozgrywa się w latach 40. ubiegłego stulecia. Frank Winter i jego zespół zostali zwerbowani do projektu, o którym niewiele wiedzieli. Dopiero w ośrodku położonym na pustynnym, zakurzonym wzgórzu, staje się jasne, że projekt nie jest zwyczajnym zadaniem. 

Choć w Los Alamos w Nowym Meksyku żyje największe skupisko geniuszy, nie da się znaleźć tego miasta na mapie. Tutaj każdy byt został sklasyfikowany. Mieszkańcy są rozdarci między przydzielonymi im obowiązkami a wyznawanymi wartościami. Członkowie rodzin skrywają między sobą różne tajemnice. Wojsko trzyma w niepewności naukowców, którzy z kolei utrzymują własne sekrety. - Serial opowiada o pięknie, niebezpieczeństwie i oszustwach, które towarzyszyły pierwszym „nuklearnym” rodzinom - czytamy w opisie.

Glen Babbit przewodniczy młodym naukowcom i pomaga im sterować politycznym polem minowym w Los Alamos. Charlie Issacs szybko staje się tak samo biegły w oszustwach, jak w matematyce. Jego żona Abby zostaje niezwykłą liderką pozostałych kobiet. Żona Franka, Liza, botaniczka działająca na własnych zasadach, rezygnuje ze swojej kariery, by przeprowadzić się razem z mężem i zbuntowaną 17-letnią córką Callie na pustynię. Liza zaczyna zauważać niepokojące zmiany w ich otoczeniu. Ambitny brytyjski naukowiec Paul Crosley wykorzystuje każdą okazję, by poprawić wydolność załogi. Jest gotów poświęcić nawet życie człowieka, dzięki któremu znalazł się w projekcie Manhattan. Helen Prins pozostaje zupełną zagadką dla swoich współpracowników, wśród których znaleźli się Jim Meeks, Louis „Fritz” Fedowitz i Sid Liao.

W serialu „Projekt Manhattan” występują John Benjamin Hickey („Słowo na R” i „Żona idealna”) jako Frank Winter, Olivia Williams („Rushmore” i „Autor Widmo”) jako Liza Winter, Daniel Stern („Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku”) jako Glen Babbit, Ashley Zukerman („Wyścig”) jako Charlie Isaacs, Rachel Brosnahan („House of Cards”) jako Abby Isaacs, Katja Herbers („De Storm”) jako Helen Prins, Alexia Fast („Jack Reacher: Jednym strzałem”) jako Callie Wainter, Christopher Denham („Operacja Argo” i „Wyspa tajemnic”) jako Jim Meeks, Harry Lloyd („Gra o tron”) jako Paul Crosley, Michael Chernus („Słowo na R” i „Orange Is The New Black”) jako Louis Fedowitz „Fritz” oraz Eddie Shin („Men of a Certain Age”) jako Sid Liao.

Reżyserem serialu jest Thomas Schlamme („Prezydencki poker”), zdobywca statuetki Emmy. Scenariusz napisał Sam Shaw („Masters of Sex”).

Premierowy odcinek serialu „Projekt Manhattan” wyemitowany zostanie w czwartek, 25 lutego br. o godzinie 22:30 w kanale Epic Drama - emisja kolejnych odcinków w każdy czwartek o tej samej porze (więcej tutaj).
 
Rachel Brosnahan w serialu „Projekt Manhattan”, foto: Viasat World
Rachel Brosnahan w serialu „Projekt Manhattan”, foto: Viasat World
Olivia Williams (w środku) w serialu „Projekt Manhattan”, foto: Viasat World
Olivia Williams (w środku) w serialu „Projekt Manhattan”, foto: Viasat World


„Projekt Manhattan” - emisja w czwartki (od 25 lutego 2021 roku) o godz. 22:30 w kanale Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...