reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zamknięto kolejny kanał informacyjny na Ukrainie

dodano: 2021-02-28 09:30
autor: RO | źródło: lb.ua/satkurier.pl

Zablokowane ukraińskie kanały informacyjne NewsOne 112 Ukraina ZIK Roman Lubickij, dyrektor generalny lwowskiej spółki telewizyjnej NTA, sprzedał kanał telewizyjny Perszyj Niezależnyj pracownikom holdingu medialnego Tarasa Kozaka. Pracownicy NTA domagają się usunięcia go ze stanowiska. Holding Nowosti Tarasa Kozaka został zablokowany na Ukrainie, a wraz z nim kanały informacyjne 112 Ukraina, NewsOne i ZIK.

https://stopcor.org/ru/tag/pervyj-nezavysymyj/
Perszyj Niezależnyj


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pracownicy stacji telewizyjnej NTA potępiają decyzję swojego dyrektora o sprzedaży własnego kanału telewizyjnego Perszyj Niezależnyj spółce Mediaholding Nowosti, którą 18 lutego br. stworzyło 100 osób pracujących dla kanałów Wiktora Medwedczuka, wspólnika Tarasa Kozaka. Ta informacja była dla nich całkowitym zaskoczeniem. Pracownicy NTA uważają, że jakakolwiek współpraca ze strukturami działającymi w interesie Rosji jest niedopuszczalna.

Roman Lubickij jest tylko prawnie zaangażowany w NTA i nie ma wpływu na politykę redakcyjną kanału. Jest dyrektorem firmy NTA (Niezależna Telewizyjna Agencja), która jest właścicielem koncesji na nadawanie programów telewizyjnych. Treści są tworzone przez inną osobę prawną.

Pisaliśmy o uruchomieniu Perszyj Niezależnyj z satelity Astra 4A (4,8°E) w miejsce niedziałającego kanału NewsOne. Kilka dni po ujawnieniu sprzedaży kanału Romana Lubickiego pracownikom Mediaholding Nowosti, doszło do jego zablokowania. Perszyj Niezależnyj już nie nadaje programów - widzowie oglądają tylko planszę kontrolną.

3 lutego br. prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wykonał decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy o nałożeniu sankcji na media Tarasa Kozaka. W wyniku decyzji trzy jego kanały przestały nadawać (NewsOne, 112 Ukraina, ZIK). Ukraiński przedsiębiorca przez 5 lat nie może korzystać i rozporządzać swoim majątkiem. Ponadto otrzymał zakaz wycofywania kapitału z Ukrainy.

Wiktor Medwedczuk to jeden z bliskich wspólników Tarasa Kozaka, prorosyjski polityk ukraiński i przyjaciel Putina. Nieoficjalnie wiadomo, że to Medwedczuk jest faktycznym właścicielem 112 Ukraina.

Według sondażu prawie połowa Ukraińców popiera zamknięcie kanałów telewizyjnych NewsOne, 112 Ukraina, ZIK.

Mediaholding Nowosti został zarejestrowany 23 lutego br. z kapitałem zakładowym 100 hrywien. Każdy z pracowników zamkniętych stacji przeznaczył na ten cel po 1 hrywnie.

Źródło: rus.lb.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...