reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ślady" - nowy serial kryminalny od BBC First

dodano: 2021-02-23 10:53
autor: Jerzy Kruczek | źródło: BBC First

Ślady BBC First „Ślady” to trzymający w napięciu thriller kryminalny oparty na oryginalnym pomyśle bestsellerowej pisarki kryminalnej Val McDermid („Krwawa blizna”, „Miejsce egzekucji”) i scenariuszu Amelii Bullmore (Scott & Bailey, This Life), osadzony w świecie medycyny sądowej w szkockim mieście Dundee.

BBC
Ślady BBC First


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
23-letnia Emma Hedges (Molly Windsor) wraca do rodzinnego miasta Dundee, aby rozpocząć pracę jako technik laboratoryjny w Szkockim Instytucie Kryminalistyki (SIFA, Scottish Institute of Forensic Science). Za namową nowego szefostwa bierze udział w szkoleniu, podczas którego zostanie jej przydzielona fikcyjna sprawa kryminalna oraz zadanie zidentyfikowania ofiary zbrodni i określenie sposobu, w jaki zginęła.

Emma bardzo szybko orientuje się, że sprawa do złudzenia przypomina tę, która dotknęła ją osobiście, a mianowicie morderstwa jej własnej matki. Dziewczyna miała zaledwie siedem lat, gdy ciało Marie Monroe (Carly Anderson) zostało znalezione na wzgórzu Law Hill. Dochodzenie utknęło niestety w martwym punkcie, a sprawca nigdy nie został złapany. Czy osobista motywacja Emmy sprawi, że jej szanse na rozwikłanie zagadki wzrosną? I jak to możliwe, że dyrektorka instytutu profesor Sarah Gordon (Laura Fraser) oraz profesor medycyny sądowej Kathy Torrence (Jennifer Spence) pozwoliły sobie na takie niedopatrzenie, by wykorzystać do celów ćwiczeniowych nie tyle rzeczywistą sprawę kryminalną, ale co gorsza taką, z którą tak mocno związana jest jedna z kursantek?
 
Kadr z 2. odcinka serialu „Ślady”, BBC First

Gdy wspomnienia o matce zaczynają na nowo wypełniać myśli Emmy, dziewczyna znajduje pocieszenie w przyjaciółce z dzieciństwa Skye (Jamie Marie Leary), ojcu Drew (John Gordon Sinclair) oraz matce Skye, Izzy (Laurie Brett). Gdy za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się jak najwięcej o tym, co spotkało Marie, dociera do coraz bardziej mrocznych tajemnic, w które uwikłani są nawet jej najbliżsi. Szybko staje się jasne, że próbując rozwikłać tą sprawę nie może ufać nikomu.

Ślady
Premiera 20 marca (sobota), godz. 22:30, BBC First
Sezon 1 (6 odcinków)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...