reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fransat wprowadza karty PC7

dodano: 2021-03-02 11:49 | aktualizacja: 2021-03-02 12:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TS/Fransat

karta Fransat HD PC7 Viaccess Orca 360px.jpg Od poniedziałku 1 marca 2021 roku pakiet płatnych francuskich kanałów Fransat wprowadza do obiegu nową generację karty dostępu warunkowego do indywidualnego odbioru. Na rynku pojawia się karta Viaccess - Orca „FRANSAT HD PC7 4 ans".

Fransat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nową 4-letnią kartę nazwano „FRANSAT HD PC7 4 ans" [fr. „FRANSAT HD PC7 4 lata] i z wyglądu jest identyczna jak dotychczas stosowana karta PC6, ale ma komplikować życie piratom. Należy podejrzewać, że karty nie uda się zdekodować w czytniku nieautoryzowanych odbiorników Linux, aby realizować tzw. sharing i udostępniać płatne kanały w sposób piracki.

Fransat jest zobowiązany, w odniesieniu do beneficjentów, do wdrożenia najnowszych technologii bezpieczeństwa (w tym przypadku chodzi o system dostępu warunkowego Viaccess-Orca) dla kanałów nadawanych drogą satelitarną w celu zagwarantowania przestrzegania limitów emisji na terytorium Francji i ochrony ofert sprzedawanych jako opcja (RMC SPORT, BIS TV).

Karty PC6, które tracą ważność po upływie 4 lat, zostaną zastąpione kartami PC7. Część użytkowników starszych kart Fransat może zobaczyć na ekranie komunikat zapraszający do skontaktowania się z Fransatem w celu wymiany karty - oczywiście dotyczy to widzów we Francji, bo poza tym krajem oglądanie z tych kart jest na własną odpowiedzialność i bez żadnych gwarancji ze strony nadawcy. W Polsce sprzedawane są moduły CAM CI z kartami Fransat lub dekodery z kartą Viaccess.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...