reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fransat wprowadza karty PC7

dodano: 2021-03-02 11:49 | aktualizacja: 2021-03-02 12:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TS/Fransat

karta Fransat HD PC7 Viaccess Orca 360px.jpg Od poniedziałku 1 marca 2021 roku pakiet płatnych francuskich kanałów Fransat wprowadza do obiegu nową generację karty dostępu warunkowego do indywidualnego odbioru. Na rynku pojawia się karta Viaccess - Orca „FRANSAT HD PC7 4 ans".

Fransat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nową 4-letnią kartę nazwano „FRANSAT HD PC7 4 ans" [fr. „FRANSAT HD PC7 4 lata] i z wyglądu jest identyczna jak dotychczas stosowana karta PC6, ale ma komplikować życie piratom. Należy podejrzewać, że karty nie uda się zdekodować w czytniku nieautoryzowanych odbiorników Linux, aby realizować tzw. sharing i udostępniać płatne kanały w sposób piracki.

Fransat jest zobowiązany, w odniesieniu do beneficjentów, do wdrożenia najnowszych technologii bezpieczeństwa (w tym przypadku chodzi o system dostępu warunkowego Viaccess-Orca) dla kanałów nadawanych drogą satelitarną w celu zagwarantowania przestrzegania limitów emisji na terytorium Francji i ochrony ofert sprzedawanych jako opcja (RMC SPORT, BIS TV).

Karty PC6, które tracą ważność po upływie 4 lat, zostaną zastąpione kartami PC7. Część użytkowników starszych kart Fransat może zobaczyć na ekranie komunikat zapraszający do skontaktowania się z Fransatem w celu wymiany karty - oczywiście dotyczy to widzów we Francji, bo poza tym krajem oglądanie z tych kart jest na własną odpowiedzialność i bez żadnych gwarancji ze strony nadawcy. W Polsce sprzedawane są moduły CAM CI z kartami Fransat lub dekodery z kartą Viaccess.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...
reklama