reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fransat wprowadza karty PC7

dodano: 2021-03-02 11:49 | aktualizacja: 2021-03-02 12:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TS/Fransat

karta Fransat HD PC7 Viaccess Orca 360px.jpg Od poniedziałku 1 marca 2021 roku pakiet płatnych francuskich kanałów Fransat wprowadza do obiegu nową generację karty dostępu warunkowego do indywidualnego odbioru. Na rynku pojawia się karta Viaccess - Orca „FRANSAT HD PC7 4 ans".

Fransat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nową 4-letnią kartę nazwano „FRANSAT HD PC7 4 ans" [fr. „FRANSAT HD PC7 4 lata] i z wyglądu jest identyczna jak dotychczas stosowana karta PC6, ale ma komplikować życie piratom. Należy podejrzewać, że karty nie uda się zdekodować w czytniku nieautoryzowanych odbiorników Linux, aby realizować tzw. sharing i udostępniać płatne kanały w sposób piracki.

Fransat jest zobowiązany, w odniesieniu do beneficjentów, do wdrożenia najnowszych technologii bezpieczeństwa (w tym przypadku chodzi o system dostępu warunkowego Viaccess-Orca) dla kanałów nadawanych drogą satelitarną w celu zagwarantowania przestrzegania limitów emisji na terytorium Francji i ochrony ofert sprzedawanych jako opcja (RMC SPORT, BIS TV).

Karty PC6, które tracą ważność po upływie 4 lat, zostaną zastąpione kartami PC7. Część użytkowników starszych kart Fransat może zobaczyć na ekranie komunikat zapraszający do skontaktowania się z Fransatem w celu wymiany karty - oczywiście dotyczy to widzów we Francji, bo poza tym krajem oglądanie z tych kart jest na własną odpowiedzialność i bez żadnych gwarancji ze strony nadawcy. W Polsce sprzedawane są moduły CAM CI z kartami Fransat lub dekodery z kartą Viaccess.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...