reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

T-Mobile rozszerza usługę Cloud Security

dodano: 2021-03-02 15:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: T-Mobile

Cloud Security T-Mobile logo 360px.jpg T-Mobile konsekwentnie rozwija portfolio produktów z zakresu cyberbezpieczeństwa dla biznesu. Ofertę urządzeń i usług w ramach Cloud Security uzupełnia E-Mail Protection, rozwiązanie chmurowe oferujące m.in. zaawansowaną, wielowarstwową ochronę antywirusową, antyphishingową oraz skuteczne wykrywanie i usuwanie spamu.

T-Mobile
T-Mobile Cloud security cyberbezpieczenstwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ataki przeprowadzone za pośrednictwem poczty e-mail to jedno z najpowszechniejszych cyber zagrożeń, z jakimi muszą mierzyć się firmy niemal każdej wielkości1. Znakomitą większość tego rodzaju przestępstw stanowią te związane ze złośliwym oprogramowaniem lub/i phishingiem. Prawie połowa z nich (46 proc.) zaczyna się od kliknięcia przez użytkownika w podejrzany załącznik. Straty mogą być ogromne, a proces przygotowania się na tego typu atak jest wielowarstwowy. Wymaga najczęściej nakładów związanych zarówno z obszarem IT, jak i edukacją wszystkich pracowników korzystających z poczty elektronicznej. Dzięki najnowszej propozycji T-Mobile dużą część tego ciężaru przejmuje na siebie rozwiązanie E-Mail Protection, oparte o rynkowego lidera - Proofpoint.

Usługa E-Mail Protection od T-Mobile to dodatkowa propozycja, niezależna, ale zintegrowana z wprowadzonym w lipcu rozwiązaniem Cloud Security. Uzupełnia ofertę cyberbezpieczeństwa o w pełni skalowalne, elastyczne rozwiązanie do ochrony poczty firmowej. Usługa oparta jest na chmurze, nie wymaga zakupu sprzętu, czy instalacji oprogramowania na urządzeniach użytkowników. Dzięki temu rozwiązaniu, nie trzeba się martwić o aktualizacje, a cała ochrona przebiega poza infrastrukturą klienta. Rozwiązanie może służyć do zabezpieczenia wszystkich pracowników – także tych pracujących w trybie hybrydowym lub na tzw. pracy zdalnej.

Wielowarstwowa ochrona poczty na żądanie

E-Mail Protection oferuje zaawansowaną, wielowarstwową ochronę antywirusową, wykrywanie spamu i phishingu, a także zapewnia ciągłość poczty elektronicznej dzięki awaryjnej skrzynce odbiorczej, która umożliwia natychmiastowe odtworzenie utraconych lub niedostępnych e-maili z ostatnich 30 dni.

Chroni więc nie tylko przed złośliwym oprogramowaniem, ale również zagrożeniami opartymi na socjotechnice czy wiadomościami wyłudzającymi dane uwierzytelniające. E-Mail Protection wykorzystuje technologię Proofpoint MLX, która wykrywa spam i phishing, badając setki tysięcy atrybutów w każdej wiadomości e-mail. Robi to na podstawie treści, obrazków i załączników oraz automatycznie dostosowuje się do nowych zagrożeń w miarę ich pojawiania się.

Dodatkowo, „Ochrona przed złośliwymi URL” i „Ochrona przed złośliwymi załącznikami” skutecznie wykrywają, blokują i analizują adresy URL i załączniki. Wszystkie wiadomości są również skanowane przez wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa, aby zapewnić, że wirusy są przechwytywane i blokowane. Ponadto, funkcja filtrowania wiadomości wychodzących zapewnia, że są wolne od wirusów, złośliwego oprogramowania i innych szkodliwych treści.

Rozwiązanie jest także w pełni skalowalne. Administrator może łatwo zwiększyć lub zmniejszyć liczbę skrzynek pocztowych objętych ochroną. Nie wymaga to zakupu dodatkowego sprzętu, licencji czy instalacji oprogramowania na komputerach pracowników.

Usługa E-Mail Protection dostępna jest w formie wygodnej subskrypcji z prostym cennikiem – 15,90 zł miesięcznie za każdą skrzynkę pocztową.

Więcej informacji na temat usługi można znaleźć tutaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii T-Mobile


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...