reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Batman w Stopklatce na sobotnie wieczory

dodano: 2021-03-03 22:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: Stopklatka

Powrót Batmana Warner Bros Komiksowa fabuła, doborowa obsada i mroczny klimat, który wręcz wylewa się z ekranu. W marcu i kwietniu Stopklatka zaprezentuje cztery kultowe produkcje: „Batman”, „Powrót Batmana”, „Batman Forever” oraz „Batman i Robin”. Przygody legendarnego superbohatera będzie można oglądać od 20 marca, w soboty o godz. 20:00.

Warner Bros.
Batman Warner Bros.


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Batman” z 1989 roku, w reżyserii Tima Burtona to klasyka gatunku. Dla większości widzów prawdziwy początek opowieści o superbohaterze w czarnej pelerynie. Nagrodzony Oscarem za scenografię film wyróżnia wierny, komiksowy styl, a także jedna z najwybitniejszych kreacji Jokera w wykonaniu rewelacyjnego Jacka Nicholsona. Bohatera bezwzględnie okrutnego i cynicznego. Kostium nietoperza przywdział z kolei Michael Keaton. Film zarobił na całym świecie ponad 411 milionów dolarów, co plasuje go na 28. miejscu na liście najlepiej zarabiających filmów w historii.
Akcja „Batmana” rozgrywa się w Gotham City. To ponure, skorumpowane miasto, pogrążone w chaosie i szerzącej się przestępczości. Jedyną nadzieją miasta jest tajemniczy Batman (Michael Keaton), inteligentny, atletyczny Człowiek-Nietoperz, który w przerwach od niesienia pomocy mieszkańcom i walki z przestępcami, prowadzi życie jako miliarder Bruce Wayne. Największym wrogiem Batmana jest bezwzględny szaleniec Joker (Jack Nicholson), który zaczyna siać istny terror w mieście. To sadysta i socjopata, którego obsesją są pieniądze i sława. Pokonać może go tylko Batman, któremu pomagać będzie nieustraszona i piękna dziennikarka Vicki Vale (Kim Basinger).

Sukces kasowy „Batmana” otworzył drogę do stworzenia kolejnej odsłony przygód Bruce’a Wayne’a. „Powrót Batmana” został okrzyknięty przez krytyków i fanów sequelem doskonałym, który nie pozostaje w cieniu swojego poprzednika, a nawet pod wieloma względami go przebija. Film był nominowany do Oscara w dwóch kategoriach, Najlepsza charakteryzacja i Najlepsze efekty specjalne.

W drugiej części widzowie ponownie przeniosą się do mrocznego i spowitego ciemnymi chmurami Gotham City. Tym razem miasto terroryzują drapieżna i bezwzględna Kobieta-Kot (Michelle Pfeiffer), pozbawiony uczuć, demoniczny Pingwin (Danny DeVito) oraz wpływowy biznesmen Max Shreck (Christopher Walken). Na ratunek miastu przybywa Batman. Czy uda mu się oprzeć urokowi zniewalającej Kobiety-Kot i powstrzymać złowieszczy tercet przed wprowadzeniem w czyny ich mrocznych planów?

W kwietniu widzowie zobaczą także kontynuację klasyków Burtona, które wyreżyserował Joel Schumacher, zmieniając gotyk w pop-art. „Batman Forever” to potężna dawka emocji i efektów specjalnych. Zamiast Michaela Keatona w rolę superbohatera wcielił się Val Kilmer. Przeciwnikami Batmana będą tym razem Człowiek-Zagadka (Jim Carrey) i Dwie Twarze (Tommy Lee Jones). Obaj pragną zemsty. Połączenie sił przez dwóch szaleńców może być tragiczne w skutkach, ale tym razem skrzydlaty mściciel nie jest osamotniony, bo u jego boku pojawia się Robin (Chris O'Donnell).

W drugą sobotę kwietnia stacja wyemituje także „Batmana i Robina”. Kiedy przeraźliwy chłód sparaliżuje Gotham City, Batman (w tej roli George Clooney) oraz jego pomocnik Robin staną do walki z parą szalonych naukowców - Mr. Freezem (Arnold Schwarzenegger), który chce zamrozić miasto oraz demoniczną i seksowną ekoterrorystką o pseudonimie Trujący Bluszcz (Uma Thurman). Tym razem obrońcom miasta pomaga także młoda Batgirl (Alicia Silverstone).

Cztery pełnometrażowe filmy o Batmanie powstały na podstawie komiksów amerykańskiego wydawnictwa DC Comics. Wyprodukowane zostały przez Warner Bros., jednego z największych na świecie producentów i dystrybutorów produkcji filmowych i telewizyjnych.


Kiedy oglądać:

„Batman” (1989)
sobota, 20 marca o godz. 20:00 i piątek, 26 marca o godz. 20:00

„Powrót Batmana” (1992)
sobota, 27 marca o godz. 20:00 i piątek, 2 kwietnia o godz. 20:00

„Batman Forever” (1995)
sobota, 3 kwietnia o godz. 20:00 i piątek, 9 kwietnia o godz. 20:00

„Batman i Robin” (1997)
sobota, 10 kwietnia o godz. 20:00 i piątek, 16 kwietnia o godz. 20:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...