reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosyjski odpowiednik NASA TV już działa [wideo]

dodano: 2021-03-04 20:36
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru

Roskosmos Rosyjska, państwowa korporacja zajmująca się działalnością kosmiczną Roskosmos i firma telewizyjna Pierwyj TVCH uruchomili kanał telewizyjny Pierwyj Kosmiczeskij. Partnerem strategicznym projektu został wieloplatformowy operator Trikolor, świadczący usługi płatnej telewizji w DTH i OTT.

Roskosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramówce Pierwyj Kosmiczeskij znajdą się wiadomości z rosyjskiego przemysłu kosmicznego, programy popularnonaukowe o wszechświecie, tematyczne filmy fabularne produkcji rosyjskiej i zagranicznej. Start nowego kanału nastąpił 4 marca 2021 roku dla abonentów platformy satelitarnej i internetowej.

We wrześniu 2019 r. pisaliśmy o rosyjskim odpowiedniku NASA TV.

Pierwyj Kosmiczeskij połączy naukowe podejście i narracyjną dostępność, a główną różnicą w stosunku do kanałów o podobnej tematyce będą transmisje na żywo ze startów, transmisje z kosmosu i treści z udziałem ekspertów i kosmonautów Roskosmos.

Uruchamiając kanał Pierwyj Kosmiczeskij widzimy ważną misję popularyzacji przemysłu kosmicznego i dziękujemy naszym kolegom z korporacji Roskosmos za zaufanie i odpowiedzialność. Ponadto 2021 to szczególny rok dla historii eksploracji kosmosu.

Oczywiście na rynku jest sporo kanałów telewizyjnych o podobnej tematyce, ale Pierwyj Kosmiczeskij stanie się pionierem w relacjonowaniu sukcesów przemysłu kosmicznego dla masowej publiczności

- komentuje dyrektor Pierwyj TVCH, Maksim Połuchin.

Projekty informacyjne i edukacyjne zawsze przyciągają szczególną uwagę widza. Pierwsze transmisje startu rakiet z kosmodromu Bajkonur zostały przeprowadzone przez Trikolor w 2019 roku w ramach internetowego projektu Bolszoj efir. W ciągu ostatnich dwóch lat odnotowaliśmy rosnące zainteresowanie odbiorców tematami kosmicznymi. Dzisiaj skalujemy to doświadczenie - uruchamiamy osobny kanał tematyczny w telewizji satelitarnej i online

- skomentował zastępca dyrektora generalnego ds. polityki treści Trikolor, Nikołaj Orłow.


Parametry techniczne Pierwyj Kosmiczeskij HD:
Eutelsat 36C (36°E)
tp. 37 (12,418 GHz, pol. L, SR: 30000, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK; MPEG-4/HD)
Kodowanie: DRE-Crypt

Express-AT1 (56°E)
tp. 19 (12,073 GHz, pol. L, SR: 30000, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK; MPEG-4/HD)
Kodowanie: DRE-Crypt
 

Źródło: tele-satinfo.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...