reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosyjski odpowiednik NASA TV już działa [wideo]

dodano: 2021-03-04 20:36
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru

Roskosmos Rosyjska, państwowa korporacja zajmująca się działalnością kosmiczną Roskosmos i firma telewizyjna Pierwyj TVCH uruchomili kanał telewizyjny Pierwyj Kosmiczeskij. Partnerem strategicznym projektu został wieloplatformowy operator Trikolor, świadczący usługi płatnej telewizji w DTH i OTT.

Roskosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramówce Pierwyj Kosmiczeskij znajdą się wiadomości z rosyjskiego przemysłu kosmicznego, programy popularnonaukowe o wszechświecie, tematyczne filmy fabularne produkcji rosyjskiej i zagranicznej. Start nowego kanału nastąpił 4 marca 2021 roku dla abonentów platformy satelitarnej i internetowej.

We wrześniu 2019 r. pisaliśmy o rosyjskim odpowiedniku NASA TV.

Pierwyj Kosmiczeskij połączy naukowe podejście i narracyjną dostępność, a główną różnicą w stosunku do kanałów o podobnej tematyce będą transmisje na żywo ze startów, transmisje z kosmosu i treści z udziałem ekspertów i kosmonautów Roskosmos.

Uruchamiając kanał Pierwyj Kosmiczeskij widzimy ważną misję popularyzacji przemysłu kosmicznego i dziękujemy naszym kolegom z korporacji Roskosmos za zaufanie i odpowiedzialność. Ponadto 2021 to szczególny rok dla historii eksploracji kosmosu.

Oczywiście na rynku jest sporo kanałów telewizyjnych o podobnej tematyce, ale Pierwyj Kosmiczeskij stanie się pionierem w relacjonowaniu sukcesów przemysłu kosmicznego dla masowej publiczności

- komentuje dyrektor Pierwyj TVCH, Maksim Połuchin.

Projekty informacyjne i edukacyjne zawsze przyciągają szczególną uwagę widza. Pierwsze transmisje startu rakiet z kosmodromu Bajkonur zostały przeprowadzone przez Trikolor w 2019 roku w ramach internetowego projektu Bolszoj efir. W ciągu ostatnich dwóch lat odnotowaliśmy rosnące zainteresowanie odbiorców tematami kosmicznymi. Dzisiaj skalujemy to doświadczenie - uruchamiamy osobny kanał tematyczny w telewizji satelitarnej i online

- skomentował zastępca dyrektora generalnego ds. polityki treści Trikolor, Nikołaj Orłow.


Parametry techniczne Pierwyj Kosmiczeskij HD:
Eutelsat 36C (36°E)
tp. 37 (12,418 GHz, pol. L, SR: 30000, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK; MPEG-4/HD)
Kodowanie: DRE-Crypt

Express-AT1 (56°E)
tp. 19 (12,073 GHz, pol. L, SR: 30000, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK; MPEG-4/HD)
Kodowanie: DRE-Crypt
 

Źródło: tele-satinfo.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...