reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polskie zabójczynie” 4 w CI Polsat

dodano: 2021-03-04 23:56 | aktualizacja: 2021-03-05 11:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Polskie zabójczynie” W piątek, 19 marca br. o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 4. sezonu programu „Polskie zabójczynie”. Obecnie widzowie tej stacji mogą oglądać wcześniejsze odcinki tej produkcji. Za produkcję programu odpowiada firma Like Vision.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Polskie zabójczynie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najczęstszymi ofiarami kobiet są ich bliscy. Stereotypowa morderczyni zabija we własnym domu. Mówi się, że im bardziej bezbronna jest ofiara, tym bardziej brutalna staje się zabójczyni. Kobiety na narzędzie zbrodni wybierają zazwyczaj truciznę. Otrucie uznawane jest za subtelny, typowo kobiecy sposób zabijania. W nowym sezonie programu „Polskie zabójczynie” telewizji Crime+Investigation Polsat przedstawione zostaną historie dwóch trucicielek, dusicielki i kobiety, która zabiła kuchennym tłuczkiem (więcej tutaj).

„Polskie zabójczynie” to oryginalna produkcja Crime+Investigation Polsat, jak zapowiada nadawca, zgłębiająca najmroczniejsze polskie sprawy kryminalne, w których główną rolę odegrały kobiety. Czwarty sezon to historia Edyty R., która otruła męża dla uzyskania odszkodowania. Ale to nie jedyna trucicielka w tym sezonie - drugą jest Renata R. Kolejna z kobiet, których historie prezentujemy, Monika K., chcąc ukryć zadłużenie, do którego doprowadziła, dopuściła się morderstwa teściowej. A najmłodsza polska zabójczyni tego sezonu postanowiła zabić ze swoim partnerem własną siostrę i upozorować zaginięcie.

To nieopanowane emocje czy całkowite zobojętnienie na drugiego człowieka prowadzi „Polskie zabójczynie” do makabrycznych zbrodni? Jak zapowiada nadawca, seria prezentuje sprawy, które elektryzowały opinię publiczną w całym kraju. Opowieści o kobietach, które dopuściły się najpodlejszych czynów uzupełnione są o inscenizacje oraz wypowiedzi osób zaangażowanych w poszczególne sprawy - funkcjonariuszy organów ścigania, psychologów, dziennikarzy.

Badania wskazują, że ofiarami kobiet najczęściej padają osoby z bliskiego otoczenia. To mężowie, kochankowie, pracodawcy, dzieci czy teściowe. Te zbrodnie przeważnie mają miejsce w domu, w środowisku znanym zabójczyni. Do tragedii może dojść w pobliżu każdego z nas. „Polskie zabójczynie” pokazują, że morderczyniami niekoniecznie są brutalne femme fatale, to nasze znajome, sąsiadki, mamy, żony czy córki przygniecione ciężarem codziennego życia.

- Od 2013 roku regularnie produkujemy polskie programy na potrzeby stacji Crime+Investigation. Bardzo zależy nam, by wyróżniać się własnym, wysokiej jakości lokalnym kontentem. Tak właśnie jest w przypadku „Polskich zabójczyń”. Już po raz czwarty pochylamy się nad zbrodniami popełnianymi przez Polki, a wciąż mamy wiele spraw do zaprezentowania. Produkcja tego sezonu była o tyle trudna, że musieliśmy dostosować się do reżimu sanitarnego związanego z epidemią koronawirusa. Mimo wielu wyzwań produkcyjnych stworzyliśmy dobry, mocny, rzetelny program na wysokim poziomie merytorycznym i artystycznym. Tym razem poznajemy historie dwóch trucicielek, które „pozbyły się” swoich życiowych partnerów, historię młodej dziewczyny, która wraz ze swoim chłopakiem zabiła starszą siostrę i historię kobiety, która brutalnie morduje teściową

- mówi Agnieszka Kubiak, head of content development and creative, Polska.


„Polskie zabójczynie” - sezon 4., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Zatrute relacje”
emisja: w piątek, 19 marca br. o 22:00

W marcu 2009 roku w szpitalu w Bełchatowie zmarł, po zjedzeniu kanapek przygotowanych przez żonę, pracujący w tamtejszej kopalni - Stefan J. Sekcja zwłok wykazała zawał serca. Umorzono wówczas wszczęte śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, a żonie, Grażynie J., wypłacono pokaźne odszkodowanie. Parę miesięcy później Grażyna zgłosiła policji, że została okradziona przez przyjaciółkę - Edytę R. Ta z kolei zeznała, że wdowa wraz ze swoim niepełnosprawnym synem Andrzejem R., otruła męża oraz instruowała ją jak skutecznie pozbyć się swojego konkubenta.

Odcinek 2.: „Morderczy dług”
emisja: w piątek, 26 marca br. o 22:00

Monika K. wiodła z mężem Sławomirem i dwójką dzieci spokojne życie w Lubartowie. Kobieta nie przepadała za teściową, Janiną B. Nieporozumienia między nimi wynikały z różnic wyznaniowych, ale także - co istotniejsze - z przyczyn finansowych. Janina B., przebywając u męża w Niemczech, wysyłała synowej pieniądze na utrzymanie domu, ale po wizycie w Zakładzie Energetyki okazało się, że synowa nie regulowała zobowiązań i powstało zadłużenie. 26 września 2011 roku, podczas sprzątania strychu z synową, Janina poruszyła temat nieuregulowanych płatności. Krótko po tej scysji Janina B. zaginęła.

Odcinek 3.: „Toksyczny związek”
emisja: w piątek, 2 kwietnia br. o 22:00

W listopadzie 2006 roku nieopodal cmentarza Batowickiego w Krakowie znaleziono ciało Tomasza N. Przypuszczano, ze mężczyzna zmarł z wychłodzenia. Żona Tomasza - Renata R. potwierdziła tożsamość męża. Zeznała, że małżonek był uzależniony od leków i alkoholu. Śledztwo w sprawie śmierci Tomasza N. umorzono. Po kilku latach na jaw wyszło, że Tomasz N. został otruty mieszaniną wódki i leków psychotropowych. Trzy lata później śledztwo rusza ponownie. Prokuratura zleca ekshumację zwłok, a Renata N., jej kochanek Artur B. oraz Mariusz B. stają przed obliczem wymiaru sprawiedliwości.                                                                    

Odcinek 4.: „Zerwane więzi”
emisja: w piątek, 7 kwietnia br. o 22:00

Pod koniec maja 2006 roku w Henrykowie przez dwa dni kilkadziesiąt osób przeczesywało teren w poszukiwaniu zaginionej 21-letniej Anny. Poszukiwania wszczęła mama, która nie mogła nawiązać kontaktu z córką. W rzece nieopodal znaleziono ubrania dziewczyny. A po jakimś czasie nagie, posiniaczone ciało z krwiakami na szyi. Zatrzymano m.in. cztery lata młodszą siostrę ofiary - Bernadettę, oraz jej chłopaka, Dominika, który wcześniej spotykał się z Anną.                                             
 
„Polskie zabójczynie” w CI Polsat, foto: A+E Networks
„Polskie zabójczynie” w CI Polsat, foto: A+E Networks
Uczestniczka programu „Polskie zabójczynie”, foto: A+E Networks
Uczestniczka programu „Polskie zabójczynie”, foto: A+E Networks


„Polskie zabójczynie” - sezon 4., emisja w piątki (od 19 marca 2021 roku) o godz. 22:00 w Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). Obecnie widzowie tego kanału mogą oglądać wcześniejsze odcinki tego programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...