reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pielgrzymka papieża do Iraku w TV Trwam

dodano: 2021-03-05 02:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Lux Veritatis/satkurier.pl

TV Trwam Telewizja Trwam W dniach 5-8 marca br. papież Franciszek (Jorge Mario Bergoglio) wyruszy w kolejną podróż apostolską. Tym razem Ojciec Święty przybędzie do Iraku (pod hasłem „Wy wszyscy braćmi jesteście”). Transmisje z poszczególnych etapów tej pielgrzymki zapowiadają TV Trwam i Radio Maryja.

TV Trwam Telewizja Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek, 5 marca br. odbędzie się spotkanie z premierem Iraku w sali dla VIP-ów na międzynarodowym lotnisku w Bagdadzie. Następnie przewidziano uroczystość oficjalnego powitania - wizytę papieża u prezydenta republiki w gabinecie prywatnym Pałacu Prezydenckiego w Bagdadzie, spotkanie z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w sali Pałacu Prezydenckiego w Bagdadzie i przemówienie Ojca Świętego. Kolejnym punktem będzie spotkanie z biskupami, kapłanami, zakonnikami, seminarzystami i katechistami w katedrze katolickiej obrządku syryjskiego pod wezwaniem Matki Bożej Zbawienia w Bagdadzie - przewidziano przemówienie Ojca Świętego.

W sobotę, 6 marca br. odbędzie się spotkanie międzyreligijne na Równinie Ur - zaplanowano tu przemówienie Ojca Świętego. Następnie transmitowana będzie msza święta w katedrze katolickiej obrządku chaldejskiego pod wezwaniem Świętego Józefa w Bagdadzie - zaplanowana została homilia Ojca Świętego.

W niedzielę, 7 marca br. odbędzie się przyjęcie przez papieża władz religijnych i cywilnych Autonomicznego Regionu Irackiego Kurdystanu w salonie prezydenckim VIP na lotnisku w Erbilu. Następnie planowana jest modlitwa Ojca Świętego za dusze ofiar wojny na Hosh al-Bieaa (plac Kościelny) w Mosulu. Kolejnym punktem będzie wizyta we wspólnocie Karakosz w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia w Karakosz - zaplanowano tu przemówienie Ojca Świętego na Anioł Pański. Następnie odprawiona zostanie msza święta na stadionie Franso Hariri w Irbilu - przewidziano homilię Ojca Świętego.

W poniedziałek, 8 marca br. odbędzie się ceremonia pożegnania papieża na międzynarodowym lotnisku w Bagdadzie w Bagdadzie (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż Ojciec Święty odwiedził już m.in. Grecję, Kubę, Meksyk, Armenię, Polskę (więcej tutaj), Gruzję, Azerbejdżan (więcej tutaj), Szwecję (więcej tutaj), Egipt (więcej tutaj), Portugalię (więcej tutaj), Kolumbię (więcej tutaj), Birmę (Mjanma), Bangladesz (więcej tutaj), Chile, Peru (więcej tutaj), Tajlandię i Japonię (więcej tutaj).

Pielgrzymka papieża do Iraku - transmisje w TV Trwam i Radiu Maryja.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...
reklama