reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sojuzmultfilm rozważa nowy kanał

dodano: 2021-03-05 15:59
autor: RO | źródło: cableman.ru

Sojuzmultfilm Rosyjskie studio filmowe Sojuzmultfilm rozważa uruchomienie nowego kanału na bazie już istniejącego Multilandia. Wiodąca wytwórnia filmów animowanych negocjuje w tej kwestii z nadawcą Multilandia, ale bierze też pod uwagę innych potencjalnych partnerów. Brak informacji, na jakim etapie są prowadzone rozmowy.

Sojuzmultfilm
Sojuzmultfilm


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Stworzenie własnego kanału telewizyjnego jest wpisane w długoterminową strategię rozwoju Sojuzmultfilm. Na ujawnianie szczegółów negocjacji jest za wcześnie, mówi przedstawiciel wytwórni filmowej.

Eksperci uważają, że kanał o rozpoznawalnej marce, mimo wysokiej konkurencji w tym segmencie, będzie pożądany. Około 65% całej widowni płatnej telewizji ogląda 20 kanałów pierwszego i drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, a jedynym z kanałów dziecięcych jest Karusel. Sojuzmultfilm potrzebuje kanału, aby zarabiać na swoich treściach, a w szczególności na złotej kolekcji radzieckiej.

Uruchomienie kanału na bazie istniejącego pozwoli wytwórni zaoszczędzić na komponencie technicznym i promocji do 3-5 mln dolarów.

Do uruchomienia konieczna jest licencja regulatora Roskomnadzor. Federalny organ pisze na swojej stronie internetowej, że studio filmowe posiada licencję medialną na kanał Sojuzmultfilm TV, którą otrzymało w 2016 roku.

W zeszłym roku Sberbank i Sojuzmultfilm założyły wspólną firmę. 80% należy do Sberbank, który planuje zainwestować ponad 1 mld rubli w rozwój rosyjskiej animacji.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...