reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina kończy z seksizmem w reklamach

dodano: 2021-03-05 16:38
autor: RO | źródło: detector.media

Stop seksizm Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę zakazującą seksizmu w reklamach. 3 marca br. w pierwszym czytaniu zatwierdziła poprawki do projektu ustawy "O reklamie", które mówią o zwalczaniu dyskryminacji ze względu na płeć. Ustawę poparło 266 deputowanych.

panoram.com.ua
ukraińskie reklamy seksizm


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
4 maja 2020 r. do Rady Najwyższej Ukrainy wpłynął wniosek, który definiuje reklamę dyskryminującą. Autorami projektu było 46 deputowanych z różnych frakcji.

Zgodnie z przyjętym projektem, reklama dyskryminująca ze względu na płeć to taka, która zawiera stwierdzenia i/lub obrazy o intelektualnej, fizycznej, społecznej wyższości jednej płci nad drugą. Zawiera wypowiedzi i/lub obrazy dotyczące stereotypowej roli mężczyzn i kobiet, które ograniczają swobodę życia. Poniża ludzką godność ze względu na płeć. Demonstruje przemoc na tle płciowym. Zawiera obraz ludzkiego ciała (części ciała) wyłącznie jako obiekt seksualny w celu przyciągnięcia uwagi konsumenta i/lub wskazówki (słowa, dźwięki, obrazy) o stosunkach seksualnych, które nie są bezpośrednio związane z produktem reklamowanym.

Także rozszerzono ogólne wymagania dotyczące reklamy. Zabroniono stwierdzeń i/lub obrazów, które są dyskryminujące ze względu na ludzkie pochodzenie. Ponadto zwiększono odpowiedzialność za naruszenie prawa o reklamie. Reklamodawca będzie odpowiedzialny za dyskryminującą reklamę.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...