reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Co w duszy gra” - Disney wraca do polskich kin

dodano: 2021-03-05 03:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

Pixar The Walt Disney Company „Co w duszy gra” Od piątku, 5 marca br. kina tradycyjne, jak również lokalne i studyjne, do swego repertuaru dołączą animowaną produkcję studia Pixar (The Walt Disney Company) „Co w duszy gra” („Soul”). Laureat tegorocznej gali Złotych Globów w dwóch kategoriach („Najlepszy film animowany” i „Najlepsza muzyka”) to - jak zapowiadają twórcy, prawdziwa gratka dla miłośników hollywoodzkiego kina i fanów muzyki. W polskiej wersji językowej wystąpią Joanna Koroniewska, Danuta Błażejczyk, Tomasz Kot, Paweł Domagała, Krzysztof Zalewski, Igor Herbut, Robert Amirian, Marek Niedźwiecki, Wojciech Mann, Piotr Kędzierski „Kędzior”, Krzysztof Jankowski „Jankes” i Hieronim Wrona.

Pixar The Walt Disney Company „Co w duszy gra”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Co w duszy gra” miał swoją globalną premierę pod koniec ubiegłego roku, ale z uwagi na obowiązujące obostrzenia i zamknięcie kin nie mógł być dotychczas zaprezentowany polskim widzom na dużym ekranie. Sytuacja zmieniła się na początku lutego br. wraz z ogłoszeniem możliwości otwarcia kin.

- Zależy nam, by Polacy mogli oglądać nasze produkcje na dużym ekranie możliwie jak najbliżej daty premiery światowej. W związku z tym podjęliśmy decyzję bez precedensu, by utrzymać zaplanowaną datę premiery filmu „Co w duszy gra” i wprowadzić go do obecnie działających, wyłącznie tradycyjnych kin, mając nadzieję, że kina wielosalowe w najbliższym czasie również będą w stanie otworzyć swoje obiekty dla widzów

- mówi Dariusz Mączka, szef dystrybucji kinowej w The Walt Disney Company na Europę Środkową i Wschodnią.


„Co w duszy gra”, w reżyserii nagrodzonego Oscarem Pete’a Doctera („W głowie się nie mieści” i „Odlot”), opowiada historię Joe Gardnera, nauczyciela muzyki, którego największą pasją jest jazz. Gdy Joe otrzymuje życiową szansę: będzie mógł grać w najlepszym klubie jazzowym w mieście, dosłownie jedno małe potknięcie sprawia, że przenosi się z ulic Nowego Jorku do Przedświatów - fantastycznego miejsca, w którym nowe dusze, zanim udadzą się na Ziemię, zdobywają swoje osobowości. Zdeterminowany by powrócić do swojego ziemskiego życia, Joe łączy siły z duszą 22, której zupełnie obce są uroki ludzkiej egzystencji. Kiedy Joe usilnie próbuje pokazać 22, dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe, sam ma szansę znaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań.

W rolach głównych w polskiej wersji językowej Joe Gardner przemówi głosem Tomasza Kota, a w duszę 22 wcieli się Joanna Koroniewska. W pozostałych rolach będzie można usłyszeć Pawła Domagałę, Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Roberta Amiriana, Danutę Błażejczyk, Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Manna, Piotra Kędzierskiego „Kędziora”, Krzysztofa Jankowskiego „Jankesa” i Hieronima Wronę.

W projekcie udział również wzięli Aleksandra Kwaśniewska i Jakub Badach. Wspólnie stworzyli piosenkę pod tytułem „Liczy się tylko to” do tej produkcji. Jakub Badach skomponował muzykę oraz zaśpiewał piosenkę, do której tekst napisała Aleksandra Kwaśniewska. Utwór będzie można usłyszeć na napisach końcowych filmu.
 
Bohaterowie filmu animowanego „Co w duszy gra”, foto: Pixar/Disney
Bohaterowie filmu animowanego „Co w duszy gra”, foto: Pixar/Disney


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...