reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kolejny nowy kanał telewizyjny w Austrii

dodano: 2021-03-03 20:38
autor: RO | źródło: DF

Exxpress Po Krone, Oe24 i Heute w Austrii, kolejna firma planuje nową stację telewizyjną, ale z nieco większą klasą. Najnowszy projekt pochodzi od dość liberalnej politycznie firmy WebExpress Medien Holding GmbH i w skrócie ma się nazywać Exxpress. Firma, w którą zaangażowana jest redaktorka i polityk Eva Schütz-Hieblinger, posiada 51% udziałów. Dalsze 25% pochodzi z organizacji Libertaten w  Liechtensteinie.

austria-flaga-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Strona internetowa projektu powinna wystartować już w połowie marca 2021 roku.

Załoga złożona jest z 18 pracowników, którzy gorączkowo przygotowują się do premiery w telewizji. Według planów, ma to nastąpić dopiero miesiąc później. Wokół stacji telewizyjnej mają działać wspomniany portal internetowy i oczywiście media społecznościowe. Lokalizacja nowego projektu znajduje się w miejscu, gdzie ponad 15 lat temu były realizowane programy miejskie pod nazwą Puls. Historia tej stacji jest znana.

Exxpress ma być finansowany z reklam, a rentowność ma uzyskać po 3 latach. Na początek zaplanowano 14 godzin emisji (od 7:00 do 21:00). Wiadomości mają być emitowane co godzinę, głównie ze świata finansów. Stacja w czasie najwyższej oglądalności ma też nadawać formaty historyczne i programy na żywo.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...