reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pokarmy na odchudzanie - 3 mity dotyczące utraty wagi

dodano: 2021-03-07 18:35 | aktualizacja: 2021-03-08 16:40
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Amael.pl

bakłażan pomidor cukinia zdrowie 360px.jpg Dietetycy od dawna starają się wskazywać na pokarmy, które rzeczywiście mogą pomóc w odchudzaniu. Niestety wiele osób popełnia kardynalny błąd i przestawia się wyłącznie na produkty „na odchudzanie”, co negatywnie wpływa na ich zdrowie. Zachęca się osoby, które chcą przejść na dietę, aby utrzymać równowagę białek, tłuszczów i węglowodanów w diecie. Przy okazji obalono 3 najważniejsze mity żywieniowe związane z utratą wagi.

Amael.pl
bakłażan pomidor cukinia zdrowie 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na tej liście pokarmów „na odchudzanie" znalazły się najmniej kaloryczne warzywa: cukinia, bakłażan, ogórki i pomidory. Faktem jest, że składają się głównie z wody i błonnika, które szybko tworzą uczucie sytości. Produkty te obejmują również wszystkie produkty, które są ogólnie zielone.

Trzeba jednak pamiętać o jednym jako aksjomat przy odchudzaniu:
W rzeczywistości wszystkie produkty, które są uważane za produkty odchudzające, niewiele pomagają. I nigdy nie należy liczyć na ich pomoc w 100%. Najistotniejsze jest co twierdzą dietetycy i lekarze.

Jako przykład wskazano też grzyby i grejpfruty, które mają niską zawartość kalorii, ale tworzą objętość (sytość). Nie oznacza to jednak, że bezpośrednio przyczyniają się do utraty wagi, bo tak wcale nie jest - te produkty będą przydatne przy właściwej diecie.

3 mity dotyczące odchudzania

Laura Ford, dietetyk z Melbourne, obaliła 3 główne mity żywieniowe związane z utratą wagi, na co wskazała w swoim poście na Instagramie.

1. Nie rezygnuj z węglowadanów i jedz z umiarem
Okazuje się, że często ludzie rezygnują z węglowodanów lub glutenu, aby za wszelką cenę schudnąć. Okazuje się, że węglowodany są paliwem dla mózgu, a także źródłem energii dla organizmu. Jeśli nie ma ich w diecie, to organizm użyje białka lub tłuszczu, aby nabrać siły. Dlatego sugeruje się spożywanie węglowodanów złożonych, takich jak słodkie ziemniaki, brązowy ryż i produkty pełnoziarniste. Jednocześnie nie należy bać się chleba, ziemniaków i makaronu, bo jest jedna zasada: „jedz z umiarem".

2. Żywność bezglutenowa - nie zawsze jest dobra dla organizmu.
Często jest mocno przetworzona i zawiera mniej błonnika.

3. Wahania masy ciała w ciągu dnia lub nawet tygodnia są normalne.
Zależy to od różnych czynników, w tym od spożywanego jedzenia i picia, liczby zajęć sportowych lub godzin snu. Dzienna waga, jak pokazują badania, może zmieniać się w granicach 2,2 - 2,7 kg, co w żaden sposób nie wpłynie na wygląd osoby.

Żadna cudowna dieta na odchudzanie nie istnieje! 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Eko produkty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...